Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF та Apple M3 Pro — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший орієнтований на високопродуктивні ПК та робочі станції, другий — на екосистему Mac із акцентом на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 37278 проти 15106) і кращі результати в ресурсомістких завданнях, як-от рендеринг та компіляція. Apple M3 Pro, своєю чергою, виграє в енергоефективності та має інтегровану графіку, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв Mac. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, 3D або наукових розрахунків, обирайте Intel. Для повсякденних завдань, автономності та роботи в екосистемі Apple краще підійде M3 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Ultra 7 265KF майже вдвічі перевершує M3 Pro у Cinebench R23 (37278 проти 15106), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 показує майже однакові результати (3206 у Intel проти 3158 у Apple), але у Cinebench R23 Intel лідирує (2309 проти 1977).
  • Інтегрована графіка: M3 Pro має власне GPU (оцінка 41), тоді як Intel Ultra 7 265KF не має вбудованої графіки (0), що потребує дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M3 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для ноутбуків.
  • Спеціалізовані завдання: Intel значно швидший у Clang компіляції (192.6 проти 124.1 Klines/sec) та обробці PDF (600.3 проти 390.6 Mpixels/sec), що свідчить про перевагу в професійних робочих навантаженнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 15106

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 15070

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M3
Номер моделі 265KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 3.9 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 12 6
Потоковий 12 6
Частота 3.3 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x 40x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 59.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 68.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 255M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 38.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 317.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 2195 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4533
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26022

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2304
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 265KF має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак він потребує окремої відеокарти, тоді як M3 Pro має інтегровану графіку, але поступається в потужності.

Чи підходить Apple M3 Pro для відеомонтажу?

Так, M3 Pro добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro, але Intel Ultra 7 265KF показує кращі результати в багатопотокових завданнях, таких як рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності за нашими даними, але M3 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори в одній системі?

Ні, Intel Ultra 7 265KF призначений для ПК на Windows/Linux, а M3 Pro — виключно для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор кращий для програмування?

Intel Ultra 7 265KF має вищу продуктивність у компіляції коду (Clang: 192.6 проти 124.1 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.