Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs Intel Core i3 10110U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF і Intel Core i3 10110U — це два абсолютно різних за поколінням та призначенням процесори. Перший належить до флагманської серії Arrow Lake 2024 року і розрахований на продуктивні десктопи, тоді як другий — це мобільний чип 10-го покоління Comet Lake для ноутбуків 2019 року. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив між сучасною потужною настільною системою та застарілим мобільним рішенням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно перевершує Intel Core i3 10110U за всіма показниками продуктивності. У багатопотокових завданнях (Cinebench R23) він швидший майже в 16 разів, а в одноядерних — більш ніж удвічі. Core Ultra 7 265KF — ідеальний вибір для ігор, відеомонтажу та рендерингу, тоді як Core i3 10110U підійде лише для базових офісних завдань. Енергоефективність обох моделей на високому рівні, але за продуктивністю вибір очевидний.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 265KF набирає 37278 балів у Cinebench R23, тоді як Core i3 10110U — лише 2374. Різниця в 15,7 раза.
  • Одноядерна продуктивність: у Geekbench 6 одноядерний тест показує 3206 балів у Ultra 7 проти 1240 у i3, що вдвічі більше.
  • Швидкість обробки файлів: стиснення даних у Core Ultra 7 досягає 1610 MB/с, у Core i3 — лише 163 MB/с.
  • Рендеринг та трасування променів: Ultra 7 обробляє 41.9 Mpixels/с, i3 — тільки 2.88 Mpixels/с.
  • Дата виходу: Core Ultra 7 265KF вийшов у 2024 році, а Core i3 10110U — у 2019, що пояснює величезний технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1034
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 2374

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 163 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 45.1 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 66.7 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 119 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 12.8 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 26.7 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 1240
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 2266

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 21 серпня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 265KF i3-10110U
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3.9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 2
Кількість потоків 20 4
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x 21x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт Intel Core i3 10110U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 12.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 7.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 14M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 6.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 1.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 51 MBytes/sec
Physics Немає даних 300 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2192
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 3895

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи Intel Core i3 10110U?

Intel Core Ultra 7 265KF значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (3206 балів Geekbench 6 проти 1240) та сучасній архітектурі. Core i3 10110U не підходить для сучасних ігор.

Чи можна використовувати Intel Core i3 10110U для відеомонтажу?

Для базового відеомонтажу легких проектів Core i3 10110U може підійти, але через низьку багатопотокову продуктивність (2374 бали Cinebench R23) він буде значно повільнішим за Core Ultra 7 265KF.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100 балів. Core i3 10110U споживає менше енергії (15 Вт TDP), але Core Ultra 7 265KF забезпечує набагато більшу продуктивність на ват.

Чи варто купувати Intel Core i3 10110U у 2024 році?

Не рекомендується, оскільки це застарілий мобільний процесор 2019 року. Навіть для офісних завдань краще розглянути сучасніші моделі, наприклад, Core i3 12-го покоління або Core Ultra 5.

Який процесор кращий для рендерингу та трасування променів?

Intel Core Ultra 7 265KF значно кращий: він обробляє 41.9 Mpixels/с у трасуванні променів проти 2.88 Mpixels/с у Core i3 10110U. Різниця в понад 14 разів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.