Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs Intel Core i7 1255U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF та Intel Core i7 1255U — два процесори від Intel, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні завдання. Ultra 7 265KF вийшов у 2024 році та пропонує високу багатопотокову продуктивність, тоді як i7 1255U — це енергоефективний чип для ноутбуків 2022 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно перевершує i7 1255U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 37278 проти 8285) та однопотоковими тестами (Geekbench 6 одноядерний: 3206 проти 2248). Він ідеально підходить для рендерингу, відеомонтажу та ігор на настільних ПК. Натомість Intel Core i7 1255U — це мобільний чип із вбудованою графікою, який забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань та веб-серфінгу з низьким енергоспоживанням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій, обирайте Ultra 7 265KF. Для ультрабуків та повсякденних завдань i7 1255U залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 265KF має в 4,5 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (37278 проти 8285), що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 одноядерний показує перевагу Ultra 7 265KF (3206 проти 2248), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: i7 1255U має вбудоване графічне ядро (оцінка 26), тоді як Ultra 7 265KF не має інтегрованої графіки (0) і потребує дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 265KF значно швидше стискає файли (1610 MB/sec проти 626.4 MB/sec) та обробляє PDF (600.3 Mpixels/sec проти 201.5 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але i7 1255U споживає менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків, тоді як Ultra 7 265KF орієнтований на настільні ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1656
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 8285

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 626.4 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 49.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 179.7 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 201.5 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 217.7 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 31.6 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 71.1 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 9.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 2248
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 7160

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 23 лютого 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 265KF i7-1255U
Інтегрована графіка Немає Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3.9 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3.3 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 20 10
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 17x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 12-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 55 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1744
Критична температура 105°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт Intel Core i7 1255U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 50.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 42M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 149.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 823 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3262
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13581

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1250 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,92 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи Intel Core i7 1255U?

Intel Core Ultra 7 265KF значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3206 проти 2248) та відсутності інтегрованої графіки, що дозволяє використовувати потужні дискретні відеокарти. i7 1255U більше підходить для інтегрованої графіки в легких іграх.

Чи можна використовувати Intel Core i7 1255U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. i7 1255U впорається з базовим відеомонтажем у 1080p, однак для 4K або складних проєктів краще обрати Ultra 7 265KF, який має в 4,5 рази вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core i7 1255U споживає менше енергії (15 Вт TDP) і призначений для ноутбуків, тоді як Ultra 7 265KF потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто вибирати новіший?

Intel Core Ultra 7 265KF вийшов у жовтні 2024 року, а i7 1255U — у лютому 2022 року. Новіший Ultra 7 265KF пропонує суттєво кращу продуктивність, але він призначений для настільних ПК, тоді як i7 1255U — для мобільних пристроїв.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 265KF для робочих станцій?

Так, Ultra 7 265KF чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 37278), швидкій компіляції (192.6 Klines/sec) та обробці зображень (172.7 images/sec). Він ефективний для рендерингу, моделювання та наукових розрахунків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.