Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs Intel Core i7 8665U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF та Intel Core i7 8665U — це два абсолютно різних покоління процесорів, розділених понад п'ять років. Перший — сучасний настільний процесор 2024 року, орієнтований на високу продуктивність у робочих станціях та іграх. Другий — мобільний чип 2019 року, створений для ультрабуків із пріоритетом енергоефективності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно випереджає Intel Core i7 8665U за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він майже в 10 разів швидший (37278 проти 3771 балів), а в одноядерному — майже вдвічі (2309 проти 1256). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або сучасних ігор, вибір очевидний — Ultra 7 265KF. Однак, якщо ви шукаєте енергоефективний процесор для офісних завдань або легкого мультимедіа, i7 8665U все ще може бути актуальним у складі ноутбука.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 265KF демонструє в 5-10 разів вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 37278 vs 3771), що робить його ідеальним для важких робочих навантажень.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний результат Ultra 7 265KF (3206) майже в 2.5 рази вищий, ніж у i7 8665U (1269), що забезпечує кращу чуйність системи в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: i7 8665U має вбудоване графічне ядро (оцінка 17), тоді як Ultra 7 265KF не має інтегрованої графіки (0 балів) — для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але i7 8665U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його кращим для автономних ноутбуків.
  • Дата виходу: Ultra 7 265KF вийшов у жовтні 2024 року, тоді як i7 8665U — у квітні 2019 року, що пояснює величезний розрив у продуктивності на користь новішої моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1256
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 3771

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 337.7 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 18.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 84.1 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 104.8 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 17.8 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 36.1 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 4.18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 3426

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 16 квітня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Whiskey Lake
Номер моделі 265KF i7-8665U
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.9 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x 19x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт Intel Core i7 8665U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 23.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 22M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 78 MBytes/sec
Physics Немає даних 466 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2186
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6247

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 265KF значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3206 vs 1269) та підтримці сучасних технологій. Однак для нього обов'язкова дискретна відеокарта.

Чи можна використовувати i7 8665U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (Cinebench R23: 3771 балів) підійде для легкого монтажу 1080p. Для 4K або складних проектів краще обрати Ultra 7 265KF.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але i7 8665U споживає значно менше енергії (15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто оновлюватися з i7 8665U на Ultra 7 265KF?

Так, якщо вам потрібна суттєва прибавка продуктивності (до 10 разів у багатоядерних завданнях). Однак врахуйте, що Ultra 7 265KF потребує потужнішого охолодження та окремої відеокарти.

Для яких завдань підходить Intel Core i7 8665U у 2024 році?

i7 8665U все ще справляється з офісними програмами, веб-серфінгом, переглядом відео та легким редагуванням документів. Він не підходить для сучасних ігор або професійного рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.