Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 3 3200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 3 3200G — представники різних поколінь і сегментів. Перший — сучасний мобільний процесор на архітектурі Lunar Lake (2024), другий — десктопний APU Picasso (2019). Незважаючи на однакову кількість ядер і потоків (4/4), Ultra 7 266V демонструє значно вищі результати в одно- та багатопотокових тестах, а також має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Розглянемо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — це процесор для сучасних ультрабуків, який пропонує в 2-3 рази вищу продуктивність у бенчмарках (Cinebench R23: 10991 проти 3317, Geekbench 6: 11360 проти 3364) та значно кращу інтегровану графіку. AMD Ryzen 3 3200G — застарілий десктопний APU, який може бути цікавий хіба що для бюджетних збірок із дискретною відеокартою. Якщо вам потрібен потужний, енергоефективний ноутбук — обирайте Ultra 7 266V. Для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом Ryzen 3 3200G все ще може впоратися з базовими завданнями.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 266V має в 3,3 рази вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (10991 проти 3317) та в 2,6 рази вищий Geekbench 6 (11360 проти 3364).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (оцінка 75/100), тоді як Ryzen 3 3200G має значно слабшу графіку (17/100).
  • Архітектура та платформа: Ultra 7 266V — мобільний процесор на Lunar Lake (2024), Ryzen 3 3200G — десктопний APU на Picasso (2019).
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V перевершує Ryzen 3 3200G за одноядерним Geekbench 6 (2873 проти 1109) та Cinebench R23 (1910 проти 945).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100/100 за цим показником, але Ultra 7 266V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 945
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 3317

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1109
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 3364
File compression Немає даних 356.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 21.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 74.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 109.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 97.9 pages/sec
Background blur Немає даних 17.1 images/sec
Photo processing Немає даних 36.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.67 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 30 вересня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 3 3200G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 8

PassMark

Integer math Немає даних 20.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 86.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 408 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2206
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 7129

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 266V має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, тому він краще впорається з сучасними іграми на низьких налаштуваннях. Ryzen 3 3200G підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але слід враховувати різницю в призначенні: Ultra 7 266V створений для ноутбуків, Ryzen 3 3200G — для настільних ПК. У тестах Ultra 7 266V значно випереджає суперника завдяки новішій архітектурі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100/100), але Ultra 7 266V виконано за більш сучасним техпроцесом, що забезпечує вищу продуктивність при тому ж або меншому енергоспоживанні.

Чи варто купувати Ryzen 3 3200G у 2024 році?

Ryzen 3 3200G — застарілий процесор, який значно поступається сучасним моделям. Його покупка виправдана лише для дуже бюджетної збірки з дискретною відеокартою або для офісних завдань.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 266V значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 10991 проти 3317), тому він краще впорається з рендерингом, монтажем та обробкою зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.