Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 3 7440U — це два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та підходи до мобільної продуктивності. Модель Ultra 7 266V на базі Lunar Lake вийшла у 2024 році, тоді як Ryzen 3 7440U дебютував роком раніше. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою швидкістю, графікою та багатопотоковими можливостями. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає AMD Ryzen 3 7440U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2873 проти 2323) та має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. У багатопотокових тестах перевага Ultra 7 також помітна: Cinebench R23 багатоядерний — 10991 проти 8992. Обидва процесори демонструють однаково високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних завданнях та іграх без дискретної відеокарти, Intel Core Ultra 7 266V — кращий вибір. AMD Ryzen 3 7440U може бути цікавішим у бюджетних сценаріях, де пріоритет — базова продуктивність.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2873 проти 2323 у Ryzen 3 7440U.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V в Ultra 7 значно потужніша за графіку Ryzen 3 7440U (оцінка 75 проти 26).
  • У багатопотокових завданнях Ultra 7 266V показує кращі результати: Cinebench R23 багатоядерний 10991 проти 8992.
  • AMD Ryzen 3 7440U вийшов раніше (жовтень 2023) і може бути доступнішим, тоді як Ultra 7 266V — новіша модель (вересень 2024).
  • Обидва процесори мають однакову кількість ядер (4) і потоків (4), але Ultra 7 266V пропонує вищі частоти (2.2 ГГц) та кращі результати в бенчмарках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 8992

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 6571
File compression Немає даних 728.4 MB/sec
Clang compilation Немає даних 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 125.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 163.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 235.2 pages/sec
Background blur Немає даних 33.6 images/sec
Photo processing Немає даних 54.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 8.96 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2.2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 36.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 20.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 40M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 153.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 939 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2614
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 12991

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 3 7440U?

Intel Core Ultra 7 266V значно краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 3 7440U для роботи з документами та веб-серфінгу?

Так, Ryzen 3 7440U цілком підходить для базових офісних завдань і перегляду веб-сторінок. Однак Intel Ultra 7 266V буде швидшим у складніших сценаріях, як-от робота з PDF або фото.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий найвищий бал енергоефективності (100). Вони споживають мінімум енергії, що робить їх ідеальними для тривалої роботи від батареї в ультрабуках.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній графіці Ultra 7 266V впорається з легким відеомонтажем. Для професійного рендерингу краще розглянути моделі з більшою кількістю ядер.

Який процесор краще за співвідношенням ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 3 7440U, імовірно, буде дешевшим через старіший рік випуску. Однак Intel Core Ultra 7 266V пропонує значно вищу продуктивність, що виправдовує різницю в ціні, якщо ваш бюджет дозволяє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.