Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 5 7640U — це два сучасні процесори для ноутбуків, що пропонують високу енергоефективність та продуктивність. Обидві моделі вийшли у 2023-2024 роках і належать до різних архітектур: Lunar Lake від Intel та Phoenix від AMD. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в тестах, графіці та багатопотоковій роботі, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає AMD Ryzen 5 7640U в одноядерних тестах та інтегрованій графіці, що робить його кращим вибором для ігор та повсякденних завдань. Однак Ryzen 5 7640U демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Passmark і трохи вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному, що може бути корисним для ресурсоємних робочих навантажень. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, тому вибір залежить від ваших пріоритетів: графіка та швидкість однопотокових завдань (Intel) або багатопотокова обробка (AMD).

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має вищу одноядерну продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1910 проти 1635 у Ryzen 5 7640U.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V у Intel значно потужніша (75 балів) порівняно з графікою AMD (34 бали), що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 5 7640U лідирує у багатоядерному тесті Passmark CPU (21284 проти невідомого показника у Intel), хоча в Cinebench R23 багатоядерному результати майже однакові (11012 vs 10991).
  • Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 7640U — у травні 2023 року, що робить Intel більш свіжою моделлю.
  • Обидва процесори мають 4 ядра, але Intel пропонує лише 4 потоки, тоді як AMD — 12 потоків, що забезпечує кращу багатозадачність у Ryzen.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 11012

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10420
File compression Немає даних 1190 MB/sec
Clang compilation Немає даних 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 219.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 267.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 242.2 pages/sec
Background blur Немає даних 46.3 images/sec
Photo processing Немає даних 94.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 15.4 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 70.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 41.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 77M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 243.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1194 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3524
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21284

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 5 7640U?

Intel Core Ultra 7 266V кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7640U для робочих завдань?

Так, AMD Ryzen 5 7640U має більше потоків (12 проти 4), що дає перевагу в багатозадачності та ресурсоємних завданнях, таких як відеомонтаж або компіляція коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії при типових навантаженнях.

Чи підходять ці процесори для ноутбуків?

Так, обидва процесори призначені для ноутбуків, мають низьке енергоспоживання та інтегровану графіку, що робить їх ідеальними для ультрабуків та тонких лептопів.

Який процесор має вищу продуктивність у тестах?

Intel Core Ultra 7 266V випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6 одноядерний 2873 проти 2338), тоді як AMD Ryzen 5 7640U лідирує в багатоядерному Passmark (21284).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.