Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох сучасних мобільних процесорів: Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake) та AMD Ryzen 5 8640HS. Обидві моделі призначені для ноутбуків, але мають різну архітектуру та підхід до виконання завдань. Intel робить ставку на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як AMD пропонує більше ядер і вищу багатопотокову потужність. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими щоденними задачами.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в енергоефективності (100 балів проти 0) та однопотоковій продуктивності (75 проти 64), що робить його ідеальним для легких завдань, роботи в браузері та офісних програм. Водночас AMD Ryzen 5 8640HS має помітну перевагу в багатопотокових сценаріях завдяки більшій кількості ядер і потоків, що підтверджується вищим результатом у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13040 проти 10991. Якщо вам потрібна максимальна автономність та швидка реакція інтерфейсу, обирайте Intel. Для роботи з відеомонтажем, компіляцією або іншими ресурсомісткими завданнями краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 5 8640HS пропонує 6 ядер і 12 потоків, що забезпечує кращу багатопотокову продуктивність.
  • Енергоефективність: Intel отримав максимальний бал 100 за енергоефективність, тоді як AMD — 0, що свідчить про значно нижче енергоспоживання Intel.
  • Інтегрована графіка: Intel Arc Graphics 140V набирає 75 балів проти 34 у AMD, що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2873 проти 2269), що важливо для швидкодії в повсякденних додатках.
  • Багатопотокові бенчмарки: AMD випереджає Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13040 проти 10991, а також у Passmark CPU (багатоядерний) — 19412 проти відсутніх даних у Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 13040

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8013
File compression Немає даних 928.4 MB/sec
Clang compilation Немає даних 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 169.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 200 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 237.7 pages/sec
Background blur Немає даних 37.6 images/sec
Photo processing Немає даних 72.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 11.2 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 67.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 67M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 223.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 914 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3625
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19412

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор без дискретної відеокарти?

Intel Core Ultra 7 266V має суттєво потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V (75 балів проти 34), тому він краще підходить для казуальних ігор та мультимедіа.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 8640HS для роботи з відео?

Так, завдяки 6 ядрам і 12 потокам AMD показує вищу багатопотокову продуктивність, що пришвидшить рендеринг та експорт відео.

Який процесор забезпечує довшу автономність ноутбука?

Intel Core Ultra 7 266V має максимальний бал енергоефективності (100), тому ноутбуки на його основі, ймовірно, працюватимуть довше без підзарядки.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для складних обчислень?

Ні, через всього 4 потоки він поступається AMD у багатопотокових завданнях, тому для компіляції коду або наукових розрахунків краще обрати Ryzen 5 8640HS.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто на це зважати?

Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 8640HS — у грудні 2023-го. Новіша архітектура Intel пропонує кращу енергоефективність, але AMD залишається сильнішим у багатопотоці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.