Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 5 9600X — два сучасні процесори 2024 року, але з різним призначенням. Перший створений для тонких ноутбуків на архітектурі Lunar Lake, має 4 ядра й акцент на енергоефективність. Другий — десктопний CPU на Zen 5 із 6 ядрами, орієнтований на максимальну обчислювальну потужність. У цьому порівнянні розберемо ключові відмінності в продуктивності, бенчмарках, інтегрованій графіці та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє за енергоефективністю та інтегрованою графікою Arc Graphics 140V, що робить його ідеальним для ультрабуків і завдань, де важлива автономність. AMD Ryzen 5 9600X значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 16297 проти 10991) і однопотоковій роботі (Geekbench 6 одноядерний: 3334 проти 2873). Якщо вам потрібен мобільний ПК для роботи та мультимедіа — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на продуктивність і бюджет — AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра (4 потоки), тоді як AMD Ryzen 5 9600X — 6 ядер (12 потоків), що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 9600X випереджає Intel у Geekbench 6 (3334 проти 2873) та Cinebench R23 (2119 проти 1910), що важливо для ігор і швидких обчислень.
  • Інтегрована графіка: Intel оснащений потужною Arc Graphics 140V (оцінка 75), тоді як AMD має слабшу інтегровану графіку (оцінка 44). Intel краще підходить для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Тип використання: Intel — мобільний процесор для ноутбуків (Lunar Lake), AMD — десктопний CPU для настільних ПК (Socket AM5), що визначає сферу застосування.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 9600X значно потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (16297 проти 10991) та Passmark багатоядерному (30101 проти відсутності даних), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 16297

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 15031
File compression Немає даних 1550 MB/sec
Clang compilation Немає даних 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 299.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 375.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 353.7 pages/sec
Background blur Немає даних 77.1 images/sec
Photo processing Немає даних 123.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 21.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 90.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 60.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 230M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 341.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2036 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4587
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30101

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 5 9600X?

AMD Ryzen 5 9600X має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3334), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак Intel має потужнішу інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти на низьких налаштуваннях.

Що обрати для ноутбука: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 5 9600X?

Intel Core Ultra 7 266V створений спеціально для ноутбуків (Lunar Lake) і пропонує високу енергоефективність. Ryzen 5 9600X — десктопний процесор, який не використовується в ноутбуках. Для мобільного пристрою обирайте Intel.

У якого процесора краща багатопотокова продуктивність?

AMD Ryzen 5 9600X значно випереджає Intel у багатопотокових тестах: Cinebench R23 (16297 проти 10991) та Geekbench 6 (15031 проти 11360). Він краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та компіляції коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 266V розрахований на мобільні пристрої з низьким TDP, тоді як AMD Ryzen 5 9600X потребує потужнішого охолодження для десктопного ПК.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 266V для стаціонарного ПК?

Ні, Intel Core Ultra 7 266V призначений для ноутбуків (архітектура Lunar Lake) і не сумісний з десктопними материнськими платами. Для стаціонарного ПК краще обрати AMD Ryzen 5 9600X, який встановлюється в Socket AM5.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.