Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 5 Pro 6650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 5 Pro 6650U допоможе визначити, який мобільний процесор краще підходить для вашого ноутбука. Обидві моделі належать до різних поколінь: Intel Lunar Lake (вересень 2024) проти AMD Rembrandt (квітень 2023). Хоча обидва CPU мають 4 ядра, Intel пропонує вищі одно- та багатоядерні показники в бенчмарках, а також потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. AMD, своєю чергою, демонструє кращі результати в деяких синтетичних тестах, як-от Passmark, і має вищу багатопотокову продуктивність завдяки технології SMT. Розгляньмо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає AMD Ryzen 5 Pro 6650U за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1910 проти 1463) та інтегрованою графікою (Arc Graphics 140V). У багатоядерних завданнях Intel також має перевагу (Geekbench 6: 11360 проти 7374). Однак AMD виграє в тестах Passmark (16727 проти 10991), що може свідчити про кращу оптимізацію в деяких сценаріях. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але Intel вийшов пізніше й пропонує новішу архітектуру. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх та повсякденних задачах з гарною графікою — обирайте Intel. Для суто багатозадачних робочих навантажень AMD може бути вигіднішим варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 1910 проти 1463 у AMD, що дає приріст до 30% в одноядерних завданнях.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 Intel набирає 11360 балів проти 7374 у AMD, перевершуючи конкурента на понад 50%.
  • Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V значно потужніша за AMD Radeon 660M (оцінка 75 проти 28), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеомонтажі.
  • AMD Ryzen 5 Pro 6650U випереджає Intel у тесті Passmark CPU (багатоядерний): 16727 проти 10991, що може вказувати на кращу оптимізацію в деяких робочих сценаріях.
  • Intel використовує новішу архітектуру Lunar Lake (2024 рік) проти AMD Rembrandt (2023), що забезпечує кращу енергоефективність та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1463
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 8854

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1897
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 7374
File compression Немає даних 775.6 MB/sec
Clang compilation Немає даних 50.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 161.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 199.7 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 201.1 pages/sec
Background blur Немає даних 34.2 images/sec
Photo processing Немає даних 74.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 11.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 20 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 660M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 5 Pro 6650U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 61.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 53M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 193.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 856 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3192
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16727

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 5 Pro 6650U?

Intel Core Ultra 7 266V має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що забезпечує вищу продуктивність в іграх та відеоредагуванні. AMD Ryzen 5 Pro 6650U з графікою Radeon 660M поступається в ігрових сценаріях.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 266V замість AMD Ryzen 5 Pro 6650U?

Так, якщо вам потрібна вища однопотокова швидкість, краща інтегрована графіка та новіша архітектура. Intel випереджає AMD у більшості бенчмарків, але AMD може бути дешевшим і достатнім для базових завдань.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів. Вони споживають приблизно однакову кількість енергії, тому вибір залежить від інших характеристик.

Чи підходять ці процесори для робочих станцій?

Intel Core Ultra 7 266V кращий для завдань, що вимагають високої однопотокової продуктивності (програмування, дизайн). AMD Ryzen 5 Pro 6650U може бути кращим для багатозадачності завдяки SMT, але загалом обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V з Arc Graphics 140V має оцінку 75 балів, тоді як AMD Ryzen 5 Pro 6650U з Radeon 660M — лише 28. Intel значно потужніший для графічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.