Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake, 2024) та AMD Ryzen 7 5700U (Lucienne, 2021) — це мобільні процесори, призначені для тонких та легких ноутбуків. Незважаючи на різницю у поколіннях, обидва чипи пропонують гідний рівень продуктивності для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає AMD Ryzen 7 5700U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2873 проти 1605) та має набагато потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Він також демонструє кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10991 проти 9042). Однак Ryzen 7 5700U пропонує більше ядер (8 проти 4) та потоків, що може бути корисним у деяких багатозадачних сценаріях. Загалом, Ultra 7 266V — більш сучасний та продуктивний варіант, особливо для ігор та роботи з графікою.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 5700U пропонує 8 ядер та 16 потоків, що забезпечує перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У тесті Cinebench R23 (одноядерний) Ultra 7 266V набирає 1910 балів, що значно вище за 1260 балів у Ryzen 7 5700U, демонструючи кращу однопотокову продуктивність.
  • Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V (Ultra 7) значно потужніша за графіку AMD Radeon Graphics (Ryzen 7), що робить Ultra 7 кращим вибором для легких ігор та відеомонтажу.
  • Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Ryzen 7 5700U — у січні 2021 року, що робить Intel-чип більш сучасним та енергоефективним.
  • За даними Geekbench 6, Ultra 7 266V набирає 11360 балів у багатоядерному тесті проти 6562 балів у Ryzen 7 5700U, що свідчить про його загальну перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 9042

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 6562
File compression Немає даних 504.6 MB/sec
Clang compilation Немає даних 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 138 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 208.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 132.7 pages/sec
Background blur Немає даних 32.1 images/sec
Photo processing Немає даних 55.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 13.2 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 18x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,95 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12

PassMark

Integer math Немає даних 61 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 29M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 221.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 628 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2587
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15837

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 7 5700U?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 5700U замість Intel Core Ultra 7 266V для багатозадачності?

Так, Ryzen 7 5700U має 8 ядер та 16 потоків, що дає йому перевагу в паралельних обчисленнях. Однак Ultra 7 266V все одно швидше виконує більшість завдань завдяки вищій тактовій частоті та архітектурі.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 7 5700U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 266V використовує новіший техпроцес, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 266V для відеомонтажу?

Так, Ultra 7 266V добре підходить для відеомонтажу завдяки потужній інтегрованій графіці та високій однопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V оснащений графікою Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за графіку AMD Radeon Graphics у Ryzen 7 5700U. Це робить Ultra 7 кращим вибором для ігор та графічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.