Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 7 7700 — це два сучасні процесори, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Перший створений для тонких та легких ноутбуків на архітектурі Lunar Lake, тоді як другий — потужний настільний чип для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє за енергоефективністю та інтегрованою графікою, що робить його чудовим вибором для ультрабуків та завдань, де важлива автономність. Натомість AMD Ryzen 7 7700 демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 18760 проти 10991) і кращі показники в ресурсоємних завданнях, таких як рендеринг і компіляція. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 7 7700. Для мобільного пристрою з тривалою роботою від батареї — Ultra 7 266V.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 7700 — 8 ядер і 16 потоків, що дає йому перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700 значно випереджає Ultra 7 266V у Cinebench R23 (18760 проти 10991) та Geekbench 6 (15543 проти 11360).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений потужнішою Arc Graphics 140V (рейтинг 75 проти 47), що краще підходить для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V створений для ноутбуків і споживає менше енергії в типовому сценарії.
  • Призначення: Intel Core Ultra 7 266V — мобільний процесор для ноутбуків (випущений у вересні 2024), а AMD Ryzen 7 7700 — настільний чип (січень 2023) для продуктивних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 18760

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 15543
File compression Немає даних 1630 MB/sec
Clang compilation Немає даних 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 317.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 441.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 305.3 pages/sec
Background blur Немає даних 68.9 images/sec
Photo processing Немає даних 115.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 25.5 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 111.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 66.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 176M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 47.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 408.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1991 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4063
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34624

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 7 7700?

Для ігор краще підійде AMD Ryzen 7 7700 завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Однак Intel Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним у ноутбуках без дискретної відеокарти.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 266V у стаціонарному ПК?

Ні, Intel Core Ultra 7 266V призначений виключно для ноутбуків (тип "Для ноутбука"). Для стаціонарного ПК краще обрати AMD Ryzen 7 7700 або інший настільний процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 266V споживає менше енергії в мобільному сценарії, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи вистачить 4 ядер Intel Core Ultra 7 266V для сучасних завдань?

Для базових завдань, офісних програм та мультимедіа — так. Однак для важких обчислень, рендерингу чи компіляції краще обрати 8-ядерний AMD Ryzen 7 7700.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 7 7700 значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18760 проти 10991), тому він краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.