Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів різних поколінь та архітектур: Intel Core Ultra 7 266V, створений для тонких ноутбуків на базі Lunar Lake, і настільний AMD Ryzen 7 7800X3D з технологією 3D V-Cache. Хоча обидва належать до різних сегментів, їх часто порівнюють через високі показники енергоефективності та однопотокової продуктивності. Ми проаналізували ключові характеристики, результати бенчмарків та оцінки експертів, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — це мобільний процесор з чудовою енергоефективністю (100 балів) та потужною інтегрованою графікою Arc Graphics 140V, що робить його ідеальним для ультрабуків та легких ігор без дискретної відеокарти. Натомість AMD Ryzen 7 7800X3D — настільний гігант для ігор, який завдяки 3D V-Cache демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 18193 проти 10991) та кращі результати в ресурсомістких завданнях. Якщо вам потрібен мобільний ПК з тривалою автономністю — обирайте Intel. Якщо ваш пріоритет — максимальна ігрова продуктивність на стаціонарному ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Тип використання: Intel Core Ultra 7 266V призначений для ноутбуків (мобільний), а AMD Ryzen 7 7800X3D — для настільних ПК.
  • Кількість ядер та потоків: Intel має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD пропонує 8 ядер і 16 потоків, що забезпечує кращу багатозадачність.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18193 проти 10991, а також у Geekbench 6 (багатоядерний) — 15319 проти 11360.
  • Інтегрована графіка: Intel оснащений потужною Arc Graphics 140V (75 балів), тоді як AMD має слабшу вбудовану графіку (45 балів), що робить Intel кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 7800X3D — у січні 2023 року, що робить Intel новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 18193

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 15319
File compression Немає даних 1710 MB/sec
Clang compilation Немає даних 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 331.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 399 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 266.2 pages/sec
Background blur Немає даних 65.8 images/sec
Photo processing Немає даних 117 images/sec
Ray tracing Немає даних 22.9 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 42x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 120 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 104.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 329M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 385.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3540 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3752
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34274

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 7800X3D з 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність на настільних ПК, але Intel Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, це порівняння корисне для вибору між ноутбуком та стаціонарним ПК. Intel орієнтований на мобільність, AMD — на максимальну продуктивність вдома.

У якого процесора краща енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 7 266V споживає менше енергії завдяки архітектурі Lunar Lake, що критично для ноутбуків.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 266V трохи випереджає AMD в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1910 проти 1785) та Geekbench 6 (2873 проти 2657).

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 266V для роботи з відео?

Так, завдяки інтегрованій графіці Arc Graphics 140V та хорошій однопотоковій продуктивності Intel підходить для легкого монтажу відео на ноутбуці, але для складних завдань AMD буде потужнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.