Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 7 8840U — два сучасні процесори для тонких і легких ноутбуків, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший побудований на архітектурі Lunar Lake (2024), має 4 ядра та 4 потоки, а другий — на Zen 4 (2023) з 8 ядрами та 16 потоками. Обидва демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Розгляньмо їхні ключові характеристики, результати тестів і сфери застосування.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає AMD Ryzen 7 8840U в одноядерній продуктивності (1910 проти 1765 балів у Cinebench R23) та інтегрованій графіці (Arc Graphics 140V має вищий рейтинг 75 проти 37). Однак Ryzen 7 8840U значно потужніший у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам (12890 проти 10991 балів у Cinebench R23). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції чи роботі з архівами — обирайте AMD. Для ігор, повсякденних завдань і тривалої автономності краще підійде Intel.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 8840U — 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Одноядерна продуктивність: Intel випереджає AMD у Cinebench R23 (1910 проти 1765) та Geekbench 6 (2873 проти 2515), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel Arc Graphics 140V отримала рейтинг 75, значно випереджаючи AMD (37), що робить Ultra 7 266V кращим для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 8840U набирає 12890 балів у Cinebench R23 проти 10991 у Intel, що критично для рендерингу, компіляції та архівації.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 8840U — у грудні 2023 року, що робить Intel свіжішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 12890

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11624
File compression Немає даних 1140 MB/sec
Clang compilation Немає даних 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 247.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 351.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 268.4 pages/sec
Background blur Немає даних 49.7 images/sec
Photo processing Немає даних 97.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 18.7 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 89.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 50.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 81M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 31.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 274.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1221 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3688
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23821

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи AMD Ryzen 7 8840U?

Intel Core Ultra 7 266V кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V (рейтинг 75 проти 37) і вищій одноядерній продуктивності, що важливо для більшості ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 7 8840U для рендерингу та відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 7 8840U значно кращий для багатопотокових завдань завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що дає вищі бали в Cinebench R23 (12890 проти 10991).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно однаково економні. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та налаштувань TDP.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 8840U — у грудні 2023 року. Intel є свіжішим рішенням на ринку.

Який процесор обрати для повсякденних завдань і роботи в офісі?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить для повсякденних завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій графіці, що забезпечує плавну роботу браузера, офісних додатків і відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.