Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 9 7845HX — це два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший базується на свіжій платформі Lunar Lake (2024) і робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий — це 12-ядерний гігант Ryzen 7000-ї серії (2023), орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність. Який із них краще впорається з вашими завданнями — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен процесор для ресурсомістких багатопотокових завдань — рендерингу, компіляції коду або відеомонтажу — AMD Ryzen 9 7845HX з 12 ядрами та 24 потоками стане очевидним вибором. Його багатоядерний показник Cinebench R23 більш ніж удвічі вищий (26647 проти 10991). Натомість Intel Core Ultra 7 266V пропонує свіжішу архітектуру, кращу інтегровану графіку Arc Graphics 140V та виняткову енергоефективність, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків, де важливі автономність і помірне нагрівання.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7845HX пропонує 12 ядер і 24 потоки, що дає величезну перевагу в багатопотокових сценаріях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 9 7845HX набирає 26647 балів проти 10991 у Intel — різниця в 2,4 рази на користь AMD.
  • Інтегрована графіка: Intel оснащений графікою Arc Graphics 140V (оцінка 75), яка значно потужніша за вбудоване відео AMD RDNA 2 (оцінка 58) — краще для ігор без дискретної карти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але Intel Lunar Lake спроєктований для роботи в ультрабуках із меншим TDP, тоді як Ryzen потребує потужнішого охолодження.
  • Дата виходу та свіжість: Intel Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 9 7845HX — у січні 2023, що робить Intel новішим рішенням із підтримкою актуальних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 26647

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 15129
File compression Немає даних 1810 MB/sec
Clang compilation Немає даних 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 312.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 392.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 269.8 pages/sec
Background blur Немає даних 64.2 images/sec
Photo processing Немає даних 107.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 16.5 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-75 Вт
Сокет FCBGA-2833 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 610M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 158.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 96.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 330M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 62.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 33.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 555.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2325 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3963
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 45644

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор у ноутбуці?

Для ігор без дискретної відеокарти кращий Intel Core Ultra 7 266V завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Однак з окремою картою Ryzen 9 7845HX може показати вищу продуктивність у важких іграх завдяки більшій кількості ядер.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 266V для роботи з відео?

Для легкого відеомонтажу та роботи з 4K-контентом Intel підійде завдяки гарній однопотоковій продуктивності та свіжій архітектурі. Але для професійного рендерингу або 3D-моделювання AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 266V споживає менше енергії в реальних умовах завдяки архітектурі Lunar Lake, що робить його кращим для автономних ультрабуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за однопотоковою продуктивністю?

Так, вони дуже близькі: у Geekbench 6 одноядерний результат Intel — 2873, AMD — 2927. Різниця мінімальна, тому для повсякденних завдань (браузер, офіс) обидва працюють однаково швидко.

Який процесор вибрати для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 7845HX значно кращий завдяки 12 ядрам і 24 потокам — у Clang compilation він показує 120.9 Klines/sec, що набагато вище за Intel. Для багатопотокових задач це беззаперечний лідер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.