Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та AMD Ryzen 9 7940HS — це два сучасні процесори для ноутбуків, які представляють різні підходи до мобільної продуктивності. Перший побудований на архітектурі Lunar Lake з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий — це потужний 8-ядерний чип від AMD, орієнтований на багатозадачність та робочі навантаження. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2873 проти 2603) та має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для легких ігор та мультимедіа. Натомість AMD Ryzen 9 7940HS демонструє суттєву перевагу в багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 17497 проти 10991) завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що ідеально для відеомонтажу, компіляції та професійної роботи. Якщо вам потрібна енергоефективність та графіка — обирайте Intel, якщо багатопотокова потужність — AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7940HS пропонує 8 ядер і 16 потоків, що дає йому перевагу в багатозадачності.
  • Одноядерна продуктивність: Intel випереджає AMD в тестах Geekbench 6 (2873 проти 2603) та Cinebench R23 (1910 проти 1829), що позначається на швидкодії в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 7940HS значно потужніший у Cinebench R23 (17497 проти 10991) та Geekbench 6 (13156 проти 11360), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (оцінка 75), яка значно перевершує графіку AMD (оцінка 43), забезпечуючи кращу продуктивність у легких іграх та відео.
  • Дата виходу та архітектура: Intel (Lunar Lake) вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD (Zen 4) — у січні 2023 року, що пояснює новіші технології енергоефективності в Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 17497

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 13156
File compression Немає даних 1240 MB/sec
Clang compilation Немає даних 99 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 261.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 369.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 272.7 pages/sec
Background blur Немає даних 58.1 images/sec
Photo processing Немає даних 101.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 23.3 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 266V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,3 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 104.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 63.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 92M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 371.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1465 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3902
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30384

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто обирати AMD Ryzen 9 7940HS для роботи з відео?

Так, завдяки 8 ядрам і 16 потокам AMD значно швидше справляється з рендерингом та експортом відео, що підтверджується вищими багатоядерними балами в Cinebench та Geekbench.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 266V на новішій архітектурі Lunar Lake може споживати менше енергії в легких завданнях.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для багатозадачності?

Завдяки лише 4 ядрам і 4 потокам Intel поступається AMD у важкій багатозадачності. Для одночасного запуску багатьох додатків краще обрати Ryzen 9 7940HS.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V з Arc Graphics 140V має оцінку 75, що значно вище за 43 у AMD Ryzen 9 7940HS. Це робить Intel кращим вибором для перегляду відео та невибагливих ігор без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.