Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i3 10100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V — це сучасний мобільний процесор 2024 року на архітектурі Lunar Lake, призначений для тонких ноутбуків. Він пропонує 4 ядра, 4 потоки та потужну інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Натомість Intel Core i3 10100 — це десктопний чіп 2020 року з 4 ядрами та 8 потоками, який досі популярний у бюджетних збірках. Різниця в поколіннях, типі пристроїв та енергоспоживанні робить їхнє порівняння особливо цікавим для вибору між мобільністю та стаціонарною продуктивністю.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає i3-10100 за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 2873 проти 1475) та інтегрованою графікою (Arc Graphics 140V проти UHD 630). Він також набагато енергоефективніший, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак i3-10100 має вдвічі більше потоків (8 проти 4), що дає перевагу в деяких багатопотокових завданнях, хоча загалом Ultra 7 266V все одно швидший у більшості сценаріїв. Якщо вам потрібна мобільність і сучасні технології — обирайте Ultra 7 266V. Для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом i3-10100 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Тип пристрою: Ultra 7 266V створений для ноутбуків (мобільний), а i3-10100 — для настільних ПК.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 266V майже вдвічі швидший у Geekbench 6 (2873 проти 1475) та Cinebench R23 (1910 проти 1141).
  • Багатоядерна продуктивність: незважаючи на меншу кількість потоків (4 проти 8), Ultra 7 266V виграє в Cinebench R23 (10991 проти 5612) завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Arc Graphics 140V в Ultra 7 266V значно потужніша за UHD 630 в i3-10100, що дає змогу грати в легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та енергоефективність: Ultra 7 266V (2024) набагато новіший і споживає значно менше енергії, що критично для автономності ноутбука.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1141
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 5612

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1475
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 4669
File compression Немає даних 304.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 32.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 116.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 156.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 110.6 pages/sec
Background blur Немає даних 27.3 images/sec
Photo processing Немає даних 45.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.62 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 266V i3-10100
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i3 10100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 28.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 18 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 128.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 529 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2615
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8654

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i3 10100?

Intel Core Ultra 7 266V має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти, але Ultra 7 266V дасть вищий FPS завдяки швидшим ядрам.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний десктоп і не потребуєте високої продуктивності. Він досі справляється з офісними завданнями та вебсерфінгом, але поступається сучасним мобільним процесорам, як Ultra 7 266V, за швидкістю та енергоефективністю.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i3 10100?

Intel Core Ultra 7 266V значно енергоефективніший завдяки архітектурі Lunar Lake та низькому TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків. i3-10100 споживає більше енергії, що прийнятно для десктопа, але не для мобільних пристроїв.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 266V (ноутбук) з Intel Core i3 10100 (десктоп)?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва мають 4 ядра, але Ultra 7 266V новіший і швидший в одноядерних завданнях. Однак i3-10100 має більше потоків (8 проти 4), що може дати перевагу в деяких багатозадачних сценаріях на десктопі.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i3 10100?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку зображень. i3-10100 буде повільнішим у цих завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.