Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i3 1125G4

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i3 1125G4 — це два процесори для ноутбуків, які представляють різні покоління та архітектури. Перший базується на свіжій платформі Lunar Lake (2024 рік), другий — на Tiger Lake (2020 рік). Незважаючи на однакову кількість ядер (4 ядра / 4 потоки), Ultra 7 266V демонструє значно вищі результати в бенчмарках, особливо в однопотокових завданнях та інтегрованій графіці. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто доплачувати за новітню архітектуру або ж i3 1125G4 залишається актуальним для базових сценаріїв.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — однозначно потужніший і сучасніший процесор. Він випереджає Core i3 1125G4 майже вдвічі в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10991 vs 5112) та на 70% в одноядерних (1910 vs 1150). Інтегрована графіка Arc Graphics 140V також значно продуктивніша за стару UHD Graphics. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ultra 7 266V — кращий вибір для роботи, творчості та ігор. Core i3 1125G4 підійде хіба що для офісних завдань та веб-серфінгу, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 266V набирає 1910 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1150 у i3 1125G4, що на 66% більше. У багатоядерному тесті перевага ще суттєвіша — 10991 проти 5112.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (рейтинг 75), тоді як i3 1125G4 має слабшу графіку (рейтинг 20). Це означає кращу продуктивність у легких іграх та відеомонтажі.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року (Lunar Lake), а i3 1125G4 — у вересні 2020 (Tiger Lake). Новіша архітектура забезпечує кращу енергоефективність та підтримку сучасних інструкцій.
  • Бенчмарки Geekbench 6: Ultra 7 266V показує 2873 (одноядерний) та 11360 (багатоядерний) проти 1648 та 4390 у i3 1125G4. Різниця в багатоядерній продуктивності сягає 2.6 рази.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V досягає вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки техпроцесу Intel 4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1150
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 5112

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1648
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 4390
File compression Немає даних 357.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 29.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 90.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 115.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 148.6 pages/sec
Background blur Немає даних 24 images/sec
Photo processing Немає даних 37.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 5.97 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 266V i3-1125G4
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics Xe G4

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 0.9-2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 9-20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics Xe G4
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,96 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 12
Обчислювальні блоки Немає даних 48
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i3 1125G4
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 29.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 18.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 34M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 108.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 578 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2482
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9617

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи i3 1125G4?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i3 1125G4 підійде лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 1125G4 у 2025 році?

Варто лише за мінімального бюджету та простих завдань (офіс, браузер, відео 1080p). Для роботи з графікою, монтажем або сучасними додатками краще обрати Ultra 7 266V.

У чому різниця в продуктивності між Intel Core Ultra 7 266V та i3 1125G4?

Ultra 7 266V випереджає i3 1125G4 приблизно вдвічі в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10991 vs 5112) та на 66% в одноядерних. Це робить його кращим вибором для багатозадачності та ресурсоємних програм.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 266V чи i3 1125G4?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі Lunar Lake та техпроцесу Intel 4.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для відеомонтажу?

Так, завдяки потужній інтегрованій графіці Arc Graphics 140V та високій багатоядерній продуктивності (11360 балів Geekbench 6) Ultra 7 266V добре справляється з редагуванням відео 1080p та легким 4K-контентом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.