Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i3 14100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i3 14100 — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 7 266V, побудований на архітектурі Lunar Lake, призначений для тонких і легких ноутбуків, де критична енергоефективність. Натомість Core i3 14100 — це настільний процесор серії Raptor Lake Refresh, який пропонує перевірену продуктивність для бюджетних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє завдяки значно кращій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V та вищій однопотоковій продуктивності, що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань, які потребують графіки без дискретної відеокарти. Водночас Intel Core i3 14100 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (15050 проти 11360), що може бути корисним для бюджетних робочих станцій. Однак Ultra 7 266V забезпечує сучаснішу архітектуру, вищу енергоефективність та нові технології, що робить його кращим вибором для мобільних систем та творчих завдань.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має інтегровану графіку Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за графіку в Core i3 14100, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та медіазавданнях.
  • Ultra 7 266V демонструє вищі результати в однопотокових тестах: Cinebench R23 (1910 проти 1789) та Geekbench 6 (2873 проти 2514), що свідчить про кращу продуктивність в більшості повсякденних додатків.
  • Core i3 14100 має вищий показник багатопотокової продуктивності в Passmark (15050 проти 11360), що може бути корисним для завдань, які використовують всі ядра, хоча в Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у Ultra 7 (10991 проти 9112).
  • Ultra 7 266V — це мобільний процесор (для ноутбуків) з архітектурою Lunar Lake, тоді як Core i3 14100 — настільний процесор (для ПК) на архітектурі Raptor Lake Refresh, що визначає різні сфери застосування.
  • Енергоефективність Ultra 7 266V оцінюється на 100 балів, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї, тоді як Core i3 14100 потребує більше енергії та орієнтований на стаціонарне використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 9112

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2514
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9300
File compression Немає даних 951.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 53.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 218.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 247.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 245.9 pages/sec
Background blur Немає даних 45.7 images/sec
Photo processing Немає даних 106.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 12.3 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 266V i3-14100
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 60 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 110 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,58 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i3 14100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 45.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 175.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1014 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3743
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15050

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i3 14100?

Intel Core Ultra 7 266V має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для легких ігор без дискретної відеокарти. Core i3 14100 потребує окремої графіки для ігор.

Чи підходить Intel Core i3 14100 для роботи з відеомонтажем?

Так, Core i3 14100 може впоратися з базовим відеомонтажем, але Ultra 7 266V завдяки кращій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності буде ефективнішим для цього завдання.

Який процесор більш енергоефективний?

Intel Core Ultra 7 266V значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Core i3 14100 споживає більше енергії і призначений для стаціонарних ПК.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори належать до одного покоління Intel, але Ultra 7 266V орієнтований на мобільні пристрої, а Core i3 14100 — на настільні системи, що визначає їхні сильні сторони.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Обидва процесори добре справляються з офісними завданнями, але Ultra 7 266V забезпечує вищу однопотокову продуктивність та кращу графіку, що робить його більш універсальним для сучасних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.