Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 12400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 12400 допоможе визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам. Ultra 7 266V — це новітній чип для ноутбуків на архітектурі Lunar Lake, випущений у вересні 2024 року. Він пропонує 4 ядра та 4 потоки з частотою 2.2 ГГц, а також потужну інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Натомість Core i5 12400 — це настільний процесор 2022 року з 6 ядрами та 12 потоками, який демонструє вищу багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в однопотоковій продуктивності та має значно кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і мультимедійних завдань. Водночас Intel Core i5 12400 забезпечує вищу багатопотокову потужність завдяки 12 потокам, що важливо для рендерингу та роботи з важкими додатками. Якщо вам потрібна мобільність і енергоефективність — обирайте Ultra 7 266V. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність краще підійде i5 12400.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як Core i5 12400 — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Ultra 7 266V демонструє вищу однопотокову продуктивність: 2873 балів у Geekbench 6 проти 2245 у i5 12400.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V у Ultra 7 266V значно потужніша (75 балів) порівняно з графікою i5 12400 (31 бал).
  • Core i5 12400 випереджає Ultra 7 266V у багатоядерному Cinebench R23: 12023 проти 10991 балів.
  • Ultra 7 266V — мобільний процесор для ноутбуків (TDP ~17 Вт), тоді як i5 12400 — настільний чип із вищим енергоспоживанням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1710
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 12023

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2245
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9788
File compression Немає даних 879.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 65.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 223.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 275.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 225.9 pages/sec
Background blur Немає даних 49.5 images/sec
Photo processing Немає даних 81.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 15.1 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i5-12400
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 12400
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 60.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 72M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 234.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1142 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3519
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19363

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12400?

Intel Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що забезпечує кращу продуктивність у іграх без дискретної відеокарти. Однак i5 12400 з окремою відеокартою може бути швидшим.

Чи підходить Intel Core i5 12400 для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки 12 потокам i5 12400 добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг. Ultra 7 266V поступається в цьому аспекті через меншу кількість потоків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 266V споживає менше енергії (близько 17 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 266V у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен сучасний мобільний процесор із хорошою інтегрованою графікою та високою однопотоковою продуктивністю. Для настільного ПК краще обрати i5 12400.

Який процесор кращий для офісних завдань і веб-серфінгу?

Обидва процесори чудово підходять для офісних завдань. Ultra 7 266V забезпечує вищу однопотокову швидкість, а i5 12400 — більше потоків для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.