Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 12450H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 12450H — два процесори для ноутбуків, які представляють різні покоління Intel. Ultra 7 266V (Lunar Lake, вересень 2024) пропонує 4 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12450H (Alder Lake, січень 2022) має гібридну архітектуру з 8 ядрами та 12 потоками. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає i5 12450H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2873 проти 2246) та має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Однак i5 12450H має більше ядер і потоків, що забезпечує вищу багатопотокову продуктивність у важких завданнях (Passmark багатоядерний: 16981 проти 11360). Якщо вам потрібна енергоефективність та ігри без дискретної відеокарти — обирайте Ultra 7 266V. Для багатозадачності та роботи з відео — i5 12450H.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як Intel Core i5 12450H — 8 ядер (4 продуктивних + 4 ефективних) та 12 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Ultra 7 266V демонструє вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1910 проти 1587 у i5 12450H, що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V в Ultra 7 266V значно потужніша за UHD Graphics у i5 12450H (оцінка 75% проти 29%), що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Ultra 7 266V вийшов у 2024 році (Lunar Lake) і має вищу енергоефективність, тоді як i5 12450H (Alder Lake, 2022) споживає більше енергії, що впливає на автономність ноутбука.
  • У тесті Geekbench 6 багатоядерний Ultra 7 266V набирає 11360 балів, а i5 12450H — 8489, що свідчить про кращу оптимізацію нової архітектури навіть з меншою кількістю ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1587
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 9947

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2246
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8489
File compression Немає даних 719.1 MB/sec
Clang compilation Немає даних 57.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 201.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 238.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 230.7 pages/sec
Background blur Немає даних 39.5 images/sec
Photo processing Немає даних 74.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 12.4 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i5-12450H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,92 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 12
Обчислювальні блоки Немає даних 48
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 12450H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 56.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 47M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 205.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 920 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3376
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16981

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12450H?

Intel Core Ultra 7 266V краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V та вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто обирати Intel Core i5 12450H для роботи з відеомонтажем?

Так, i5 12450H має більше ядер і потоків (8/12), що дає перевагу в багатопотокових завданнях, таких як рендеринг відео, порівняно з Ultra 7 266V (4/4).

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12450H?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100%, але Ultra 7 266V на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи підтримують ці процесори оперативну пам'ять DDR5?

Так, обидва процесори підтримують DDR5, але точні специфікації залежать від моделі ноутбука та материнської плати.

Який процесор краще для повсякденних завдань: серфінг, офіс, перегляд відео?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить завдяки вищій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що забезпечує плавну роботу і довшу автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.