Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 12600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 12600 — два процесори від Intel, що належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 7 266V, побудований на архітектурі Lunar Lake (2024), має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12600 (Alder Lake, 2022) пропонує більше ядер і потоків, що впливає на багатозадачність. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але Ultra 7 266V виграє в однопотокових завданнях та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — це сучасний мобільний процесор із чудовою енергоефективністю та потужною інтегрованою графікою Arc Graphics 140V, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і легких творчих завдань. Натомість Intel Core i5 12600, хоч і старший, забезпечує вищу багатопотокову продуктивність завдяки більшій кількості ядер і потоків, що краще підходить для робочих станцій і багатозадачності. Обирайте Ultra 7 266V, якщо вам потрібна мобільність і графіка, або i5 12600 для продуктивності в багатопотокових сценаріях.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12600 пропонує більше ядер і потоків, що забезпечує кращу багатозадачність.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V показує вищі результати в Geekbench 6 (2873 vs 2535) та Cinebench R23 (1910 vs 1861), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: i5 12600 перевершує Ultra 7 266V у Cinebench R23 багатоядерному (13491 vs 10991) та Passmark (21277 vs 11360), що краще для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (рейтинг 75), значно потужнішою за графіку i5 12600 (рейтинг 34), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року та призначений для ноутбуків, тоді як i5 12600 (січень 2022) є десктопним процесором, що впливає на сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1861
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 13491

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2535
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10503
File compression Немає даних 876.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 73.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 243.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 285.7 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 251.7 pages/sec
Background blur Немає даних 54.5 images/sec
Photo processing Немає даних 86.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 17.4 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i5-12600
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,74 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 12600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 65.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 83M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 254.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1299 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3813
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21277

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12600?

Intel Core Ultra 7 266V має кращу однопотокову продуктивність і потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для ігор на ноутбуці без дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core i5 12600 для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 13491) Intel Core i5 12600 краще справляється з рендерингом відео, ніж Ultra 7 266V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 7 266V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі Lunar Lake, що важливо для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для робочих станцій?

Так, але Intel Core i5 12600 краще підходить для робочих станцій через більшу кількість ядер і потоків, тоді як Ultra 7 266V орієнтований на мобільні пристрої.

Який процесор вигідніше купити у 2024 році?

Якщо вам потрібен ноутбук із хорошою інтегрованою графікою та енергоефективністю, обирайте Ultra 7 266V. Для десктопа з акцентом на багатозадачність краще i5 12600.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.