Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 12600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 12600H — два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління Intel. Ultra 7 266V побудований на архітектурі Lunar Lake (2024 рік) і має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12600H належить до серії Alder Lake (2022 рік) і пропонує гібридну архітектуру з 12 ядрами та 16 потоками. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1910 проти 1768) та має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для легкого геймінгу та мультимедіа. Натомість Intel Core i5 12600H завдяки 12 ядрам забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 13730 проти 10991), що важливо для рендерингу, компіляції коду та важких робочих навантажень. Якщо вам потрібна енергоефективність і сучасна графіка — обирайте Ultra 7 266V, якщо багатозадачність і продуктивність у професійних додатках — i5 12600H.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12600H пропонує 12 ядер (4 продуктивних + 8 ефективних) та 16 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V демонструє вищі результати в Cinebench R23 (1910 проти 1768) та Geekbench 6 (2873 проти 2343), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений графікою Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за графіку i5 12600H (оцінка 75 проти 33), що робить його кращим для відео та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 266V новіший (вересень 2024, Lunar Lake) порівняно з i5 12600H (січень 2022, Alder Lake), що впливає на енергоефективність та підтримку сучасних технологій.
  • Багатопотокова продуктивність: i5 12600H випереджає Ultra 7 266V у Cinebench R23 багатоядерному (13730 проти 10991) та Passmark CPU багатоядерному (22212 проти відсутніх даних), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1768
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 13730

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2343
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10489
File compression Немає даних 895.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 259.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 309.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 229.9 pages/sec
Background blur Немає даних 46.9 images/sec
Photo processing Немає даних 93.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 16.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i5-12600H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,79 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 12600H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 74.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 53.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 261.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1302 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3553
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22212

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12600H?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V, що забезпечує кращу частоту кадрів у сучасних іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core i5 12600H для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, Intel Core i5 12600H має більше ядер (12 проти 4) та вищу багатопотокову продуктивність, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 12600H?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V новіший (Lunar Lake) і потенційно може споживати менше енергії в легких навантаженнях завдяки сучасній архітектурі.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для багатозадачності?

Intel Core Ultra 7 266V має лише 4 ядра та 4 потоки, тому він менш ефективний для інтенсивної багатозадачності порівняно з i5 12600H, який має 12 ядер і краще справляється з одночасним запуском важких програм.

Який процесор краще для повсякденних завдань: перегляд веб-сторінок, офісні програми, відео?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить для повсякденних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що забезпечує плавну роботу в браузері, офісних програмах та відтворенні відео високої роздільної здатності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.