Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 8250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 8250U — це два мобільні процесори різних поколінь, що належать до лінійок Intel. Перший вийшов у 2024 році на архітектурі Lunar Lake, другий дебютував у 2017 році на базі Kaby Lake Refresh. Незважаючи на однакову кількість ядер (4), Ultra 7 266V демонструє значно вищі показники в одно- та багатоядерних тестах, а також має сучаснішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Розглянемо основні відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність обох моделей.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — це сучасний процесор, який суттєво випереджає Intel Core i5 8250U за продуктивністю в усіх сценаріях. У Cinebench R23 він майже вдвічі швидший в одноядерному режимі та втричі — у багатоядерному. Geekbench 6 також підтверджує перевагу: +157% в одноядерному та +247% у багатоядерному тесті. Крім того, Ultra 7 266V оснащений набагато потужнішою інтегрованою графікою, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків, де важлива як обчислювальна, так і графічна продуктивність. i5 8250U залишається прийнятним варіантом для базових завдань, але застарів як за архітектурою, так і за можливостями.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має значно вищу однопотокову продуктивність: 1910 балів у Cinebench R23 проти 900 у i5 8250U, що дає приріст понад 112%.
  • Багатоядерна продуктивність Ultra 7 266V у Cinebench R23 становить 10991 балів, що в 3,5 рази більше, ніж у i5 8250U (3091 бал).
  • У Geekbench 6 Ultra 7 266V набирає 2873 (одноядерний) та 11360 (багатоядерний), тоді як i5 8250U — лише 1117 та 3272 відповідно.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V у Ultra 7 266V значно потужніша за старішу UHD Graphics 620 у i5 8250U, що забезпечує кращу продуктивність у відео та легких іграх.
  • Ultra 7 266V вийшов у 2024 році на архітектурі Lunar Lake, тоді як i5 8250U базується на Kaby Lake Refresh (2017), що впливає на енергоефективність та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 3091

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1117
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 3272
File compression Немає даних 210.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 18.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 78.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 108.7 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 112.5 pages/sec
Background blur Немає даних 20.5 images/sec
Photo processing Немає даних 32.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 5.57 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 266V i5-8250U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1356
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 8250U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 21 GOps/sec
Floating point math Немає даних 12.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 18M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 77.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 405 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 4.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1905
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 5866

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ultra 7 266V чи i5 8250U?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V, яка забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх порівняно зі старішою графікою i5 8250U.

Чи варто міняти ноутбук з i5 8250U на модель з Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у робочих завданнях, редагуванні відео або іграх. Ultra 7 266V пропонує в 2-3 рази кращі результати в бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 266V чи i5 8250U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але завдяки сучаснішій архітектурі Lunar Lake Ultra 7 266V забезпечує вищу продуктивність на ват.

Чи підтримує Intel Core i5 8250U сучасні стандарти пам'яті?

i5 8250U підтримує DDR4-2400, тоді як Ultra 7 266V працює з більш швидкою LPDDR5x, що позитивно впливає на загальну швидкодію системи.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 266V значно швидше обробляє відео та фото завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.