Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 8265U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 8265U — це два процесори для ноутбуків, які розділяє шість років технологічного розвитку. Перший представляє новітню архітектуру Lunar Lake (2024), а другий — перевірену Whiskey Lake (2018). Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки суттєво зросла продуктивність, енергоефективність та можливості вбудованої графіки, а також чи варто оновлювати старий лептоп.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає Core i5 8265U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища більш ніж удвічі, а багатопотокова — майже втричі. Інтегрована графіка Arc Graphics 140V також набагато потужніша, що робить новий процесор кращим вибором для сучасних завдань, включно з легким редагуванням відео та іграми. Однак для базових офісних сценаріїв i5 8265U все ще залишається працездатним бюджетним рішенням.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 7 266V набирає 2873 бали в Geekbench 6 (одноядерний) проти 1236 у i5 8265U, що свідчить про більш ніж двократну перевагу в швидкодії на одне ядро.
  • Багатопотоковість: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 266V становить 10991 бал, тоді як i5 8265U — лише 2622, що робить новий процесор у 4 рази швидшим у важких обчисленнях.
  • Графіка: Ultra 7 266V оснащений інтегрованою Arc Graphics 140V, яка має значно вищий потенціал для роботи з графікою та легких ігор, ніж застаріла UHD Graphics у i5 8265U.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 266V досягає кращої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Core Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i5 8265U — у серпні 2018, що пояснює значний розрив у технологіях та функціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 828
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 2622

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1236
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 3281
File compression Немає даних 241.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 19.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 78.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 113 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 128 pages/sec
Background blur Немає даних 16.8 images/sec
Photo processing Немає даних 33.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.62 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 28 серпня 2018
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Whiskey Lake
Номер моделі 266V i5-8265U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 8265U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 21.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 18M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 78 MBytes/sec
Physics Немає даних 407 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2062
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 5945

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 8265U?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i5 8265U з UHD Graphics підходить лише для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто оновлювати ноутбук з Intel Core i5 8265U до моделі на Core Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатозадачності, роботі з відео або сучасних додатках. Ultra 7 266V забезпечує в 2-4 рази більшу швидкодію та значно кращу графіку, що виправдовує оновлення.

У чому різниця в енергоефективності між Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 8265U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 266V досягає його при значно вищій продуктивності. Це означає, що новий чип виконує більше роботи на кожен ват енергії.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Наприклад, у тесті Photo processing він показує 33,2 images/sec проти 16,8 у i5 8265U, що вдвічі швидше.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті та інтерфейсів?

Intel Core Ultra 7 266V підтримує новіші стандарти, як-от LPDDR5X та PCIe 5.0, тоді як i5 8265U обмежений DDR4 та PCIe 3.0. Це впливає на швидкість роботи SSD та оперативної пам'яті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.