Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i5 8300H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i5 8300H — це два процесори для ноутбуків, які представляють різні покоління. Ultra 7 266V вийшов у 2024 році на архітектурі Lunar Lake, тоді як i5 8300H дебютував у 2018 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків, енергоспоживання та ігрову продуктивність.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає Core i5 8300H майже за всіма показниками. Він пропонує кращу однопотокову та багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1910 vs 1077 та 10991 vs 4435 відповідно), а також потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Незважаючи на меншу кількість ядер (4 ядра, 4 потоки), Ultra 7 266V забезпечує вищу енергоефективність, що робить його ідеальним вибором для сучасних ноутбуків. Core i5 8300H, хоча й має більше ядер (4 ядра, 8 потоків), програє в тестах і не підтримує нові технології.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 266V має майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний 1910 vs 1077) та Geekbench 6 (одноядерний 2873 vs 1373), що забезпечує помітно швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Графіка: Інтегрована Arc Graphics 140V у Ultra 7 266V значно потужніша за графіку в i5 8300H (оцінка 75 vs 18), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Енергоефективність: Ultra 7 266V має вищий рейтинг енергоефективності (100 vs 100, хоча обидва мають однаковий показник), але новіша архітектура Lunar Lake забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.
  • Багатопотокова продуктивність: Незважаючи на однакову кількість ядер (4), Ultra 7 266V має лише 4 потоки, тоді як i5 8300H — 8 потоків. Однак Ultra 7 266V все одно виграє в багатоядерних тестах (Cinebench R23 10991 vs 4435).
  • Дата виходу та технології: Ultra 7 266V (2024) підтримує новіші стандарти пам'яті та інтерфейси, тоді як i5 8300H (2018) застарів і не має сучасних функцій, як-от підтримка PCIe 5.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1077
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 4435

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1373
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 4114
File compression Немає даних 378.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 23.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 96 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 119 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 132.9 pages/sec
Background blur Немає даних 21.6 images/sec
Photo processing Немає даних 40.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 5.22 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 квітня 2018
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 266V i5-8300H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1000 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i5 8300H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 24.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 15.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 103.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 498 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2275
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 7456

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i5 8300H?

Intel Core Ultra 7 266V кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 8300H на Intel Core Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність в однопотокових завданнях, краща графіка та енергоефективність. Ultra 7 266V значно швидший у бенчмарках.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 266V має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 10991 vs 4435), незважаючи на меншу кількість потоків.

Чи підходить Intel Core i5 8300H для сучасних завдань у 2024 році?

Так, але він застарів. Для базових завдань, як-от офісна робота та веб-серфінг, він ще придатний, але для ігор або важких програм краще обрати Ultra 7 266V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V на новішій архітектурі Lunar Lake споживає менше енергії при вищій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.