Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 1068NG7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i7 1068NG7 — два процесори для ноутбуків, які розділяє майже п'ять років технологічного прогресу. Перший належить до новітньої архітектури Lunar Lake (2024 рік), другий — до серії Ice Lake (2020 рік). У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність в одно- та багатоядерних завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати популярних бенчмарків. Це допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями — від повсякденної роботи до ігор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає Core i7 1068NG7 за однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою, що підтверджують бенчмарки: Geekbench 6 (одноядерний) 2873 проти 1320, а Cinebench R23 (одноядерний) 1910 проти 1234. Він також має суттєво кращу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 10991 проти 4566). Обидва процесори мають однакову кількість ядер (4), але Ultra 7 266V пропонує новішу архітектуру, вищі частоти та набагато потужнішу вбудовану графіку Arc Graphics 140V. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в сучасних задачах та іграх без дискретної відеокарти — вибір очевидний на користь Ultra 7 266V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V має результат Geekbench 6 (одноядерний) 2873 проти 1320 у i7 1068NG7, що майже вдвічі вище.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) Ultra 7 266V набирає 10991 бал, тоді як i7 1068NG7 — лише 4566 балів, різниця більш ніж у 2,4 рази.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V, що значно потужніше за графіку в i7 1068NG7 (рейтинг графіки 75 проти 19).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а i7 1068NG7 — у січні 2020 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1234
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 4566

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1320
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 4238
File compression Немає даних 439.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 23.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 96.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 129.5 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 142 pages/sec
Background blur Немає даних 22.3 images/sec
Photo processing Немає даних 46.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.55 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Ice Lake
Номер моделі 266V i7-1068NG7
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Plus Graphics G7 (64 EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 48КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1344
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,13 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 64
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 58.3 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 1068NG7
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 29.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 16.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 32M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 112.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 731 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2331
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9267

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Core i7 1068NG7?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, тоді як i7 1068NG7 підходить лише для дуже простих або старих ігор.

Чи варто замінювати Intel Core i7 1068NG7 на Core Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна суттєво вища продуктивність в одно- та багатоядерних завданнях, а також краща графіка. Ultra 7 266V пропонує майже вдвічі більшу швидкодію в бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його більш ефективним.

Чи підходять ці процесори для професійних завдань, як-от відеомонтаж?

Intel Core Ultra 7 266V краще впорається з відеомонтажем завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 10991 проти 4566) та потужнішій графіці. Core i7 1068NG7 підійде для легких завдань.

Який процесор має кращі показники в синтетичних тестах?

Intel Core Ultra 7 266V випереджає i7 1068NG7 в усіх тестах: Geekbench 6 (одноядерний 2873 проти 1320, багатоядерний 11360 проти 4238) та Cinebench R23 (одноядерний 1910 проти 1234, багатоядерний 10991 проти 4566).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.