Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 10700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake) – це сучасний мобільний процесор, представлений у вересні 2024 року, з 4 ядрами та 4 потоками, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із високою енергоефективністю. Натомість Intel Core i7 10700K – це десктопний процесор 2020 року з 8 ядрами та 16 потоками, орієнтований на потужні ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 10700K має перевагу в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12678 проти 10991) завдяки більшій кількості ядер. Однак Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2873 проти 1711) та має набагато кращу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Для ігор і повсякденних завдань на ноутбуці краще обрати Ultra 7 266V, а для робочих станцій із високим навантаженням – i7 10700K.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i7 10700K – 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V набирає 2873 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1711 у i7 10700K, що робить його швидшим у більшості повсякденних програм.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за графіку i7 10700K (UHD 630), що дозволяє запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Ultra 7 266V створений для ноутбуків і споживає значно менше енергії, ніж десктопний i7 10700K, який потребує потужного охолодження.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 266V (Lunar Lake, 2024) новіший і використовує сучасніший техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 12678

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1711
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8482
File compression Немає даних 647.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 76.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 169.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 296.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 173 pages/sec
Background blur Немає даних 38.9 images/sec
Photo processing Немає даних 63.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 16.5 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 266V i7-10700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 10700K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 66.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 41.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 55M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 36.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 6.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 296.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 940 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3050
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18779

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 266V завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V краще справляється з сучасними іграми без дискретної відеокарти. Проте з потужною відеокартою i7 10700K може показати вищу частоту кадрів у багатопотокових іграх.

Чи варто купувати i7 10700K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або робочих станцій. Однак для енергоефективних збірок або ноутбуків краще обрати Ultra 7 266V.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає i7 10700K в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2873 проти 1711), що робить його швидшим у більшості щоденних завдань, таких як веб-серфінг або офісні програми.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Ultra 7 266V призначений для ноутбуків і має нижче енергоспоживання, тоді як i7 10700K – для настільних ПК і потребує потужного охолодження. Вибір залежить від типу пристрою.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Для відеомонтажу i7 10700K має перевагу завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що прискорює рендеринг. Однак Ultra 7 266V може бути достатнім для легкого монтажу завдяки вищій одноядерній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.