Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 11390H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i7 11390H — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Ultra 7 266V побудований на архітектурі Lunar Lake (2024 рік) і пропонує сучасні технології, тоді як i7 11390H базується на Tiger Lake (2021 рік). У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності, графіці та реальних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно перевершує Core i7 11390H за більшістю показників. Він демонструє на 19% вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1910 проти 1602) та на 72% кращу багатопотокову (10991 проти 6379). У Geekbench 6 перевага ще більша: одноядерний тест — 2873 проти 2009, багатоядерний — 11360 проти 5711. Крім того, Ultra 7 266V має суттєво потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для сучасних завдань, включно з легким геймінгом.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ultra 7 266V базується на новітній Lunar Lake (2024), тоді як i7 11390H — на старішій Tiger Lake (2021).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 266V має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (10991 проти 6379) та Geekbench 6 (11360 проти 5711).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (рейтинг 75), що значно потужніше за графіку i7 11390H (рейтинг 22).
  • Однопотокова швидкість: Ultra 7 266V випереджає i7 11390H у Cinebench R23 одноядерному (1910 проти 1602) та Geekbench 6 (2873 проти 2009).
  • Дата виходу та енергоефективність: Ultra 7 266V вийшов на 3 роки пізніше (вересень 2024 проти червня 2021) і пропонує кращу енергоефективність завдяки новішому техпроцесу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1602
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 6379

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2009
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 5711
File compression Немає даних 494.4 MB/sec
Clang compilation Немає даних 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 116.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 160.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 181.8 pages/sec
Background blur Немає даних 26.9 images/sec
Photo processing Немає даних 51 images/sec
Ray tracing Немає даних 7.08 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 21 червня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 266V i7-11390H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.9-3.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 29-34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 28-35 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 11390H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 35 GOps/sec
Floating point math Немає даних 19.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 51M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 104.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 704 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2872
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9943

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i7 11390H?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча для вимогливих AAA-проєктів все ж знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 11390H на Intel Core Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) або краща інтегрована графіка. Ultra 7 266V пропонує до 70% приросту в багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 266V чи i7 11390H?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V використовує новіший техпроцес, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до ват. У реальних сценаріях він споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для роботи з відео та фото?

Так, Ultra 7 266V чудово справляється з відеомонтажем та обробкою фото завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній графіці. Його результати в бенчмарках значно вищі, ніж у i7 11390H.

Який процесор вибрати для офісних завдань та веб-серфінгу?

Обидва процесори впораються з офісними завданнями, але Intel Core Ultra 7 266V забезпечує більш плавну роботу з важкими веб-сайтами та багатозадачністю завдяки вищій продуктивності в Geekbench 6.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.