Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 1165G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake, 2024) та Intel Core i7 1165G7 (Tiger Lake, 2020) — це два мобільні процесори, розділені чотирма роками технологічного прогресу. Обидва належать до лінійки Intel, але Ultra 7 266V пропонує значно новішу архітектуру, вищу однопотокову продуктивність та потужнішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та практичні сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V є однозначно потужнішим та сучаснішим рішенням. Він випереджає i7-1165G7 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2873 проти 2027) та багатопотоковою (11360 проти 5457). Інтегрована графіка Arc Graphics 140V також значно перевершує графіку Iris Xe у i7-1165G7, що робить Ultra 7 кращим вибором для легких ігор та творчих завдань. Однак, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук для базових офісних завдань, i7-1165G7 все ще може бути актуальним, хоча його продуктивність помітно нижча.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ultra 7 266V базується на новітній архітектурі Lunar Lake (2024), тоді як i7-1165G7 — на старішій Tiger Lake (2020).
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 266V демонструє на 42% вищий результат у Geekbench 6 (2873 проти 2027) та на 27% вищий у Cinebench R23 (1910 проти 1504).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 266V майже вдвічі швидший у Geekbench 6 (11360 проти 5457) та на 81% швидший у Cinebench R23 (10991 проти 6070).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений графікою Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за Intel Iris Xe у i7-1165G7 (оцінка 75% проти 22%).
  • Кількість ядер та потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i7-1165G7 — 4 ядра та 8 потоків, що впливає на багатозадачність, але не компенсує різницю в архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 6070

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 5457
File compression Немає даних 423.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 39.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 100.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 166.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 199.9 pages/sec
Background blur Немає даних 27.4 images/sec
Photo processing Немає даних 42.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 7.05 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 266V i7-1165G7
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.2-2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 12-28x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2 терафлопси
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 1165G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 34 GOps/sec
Floating point math Немає даних 20.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 47M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 106 MBytes/sec
Physics Немає даних 732 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2802
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10181

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ultra 7 266V чи i7-1165G7?

Intel Core Ultra 7 266V має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його кращим вибором для легких ігор та творчих завдань, хоча для сучасних AAA-ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто оновлювати ноутбук з i7-1165G7 до Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у робочих завданнях, редагуванні відео або іграх. Ultra 7 266V пропонує значний приріст як в одно-, так і в багатопотокових обчисленнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100%), але Ultra 7 266V, завдяки новішій архітектурі Lunar Lake, може забезпечити кращу продуктивність на ват.

Чи підходить i7-1165G7 для сучасних офісних завдань?

Так, i7-1165G7 все ще справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та переглядом відео, але для більш вимогливих завдань (наприклад, обробка фото) його продуктивності може не вистачати.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V з графікою Arc Graphics 140V значно випереджає i7-1165G7 (Iris Xe) за продуктивністю в графічних завданнях, що підтверджується оцінками 75% проти 22%.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.