Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 11700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i7 11700K — це два абсолютно різних процесори від одного виробника, призначені для різних сегментів. Ultra 7 266V — це новітній мобільний чип на архітектурі Lunar Lake, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку. Натомість i7-11700K — це потужний десктопний процесор 2021 року, який пропонує більше ядер і потоків для багатозадачності. Порівняймо їхні характеристики, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1910 проти 1569) та має значно кращу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із високою автономністю. Водночас Intel Core i7-11700K пропонує вдвічі більше ядер (8 проти 4) і потоків (16 проти 4), що забезпечує вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 15011 проти 10991). Якщо вам потрібен мобільний пристрій для роботи та легких ігор — обирайте Ultra 7 266V. Для стаціонарного ПК із важкими завданнями, як-от рендеринг чи компіляція, краще підійде i7-11700K.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i7-11700K має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Core Ultra 7 266V — лише 4 ядра та 4 потоки, що дає перевагу i7 у багатозадачності.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 266V показує вищі результати в Cinebench R23 (1910 проти 1569) та Geekbench 6 (2873 проти 2372), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Ultra 7 266V створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії, що забезпечує довшу автономність ноутбука.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V, яка значно потужніша за графіку i7-11700K (оцінка 75 проти 35), що дозволяє грати в сучасні ігри без дискретної відеокарти.
  • Багатоядерна продуктивність: i7-11700K випереджає Ultra 7 266V у Cinebench R23 багатоядерному (15011 проти 10991) та Passmark CPU багатоядерному (24585 проти 11360), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1569
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 15011

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2372
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10622
File compression Немає даних 829.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 85.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 211.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 338.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 227.4 pages/sec
Background blur Немає даних 52.3 images/sec
Photo processing Немає даних 85.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 18.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 266V i7-11700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 11700K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 86.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 67M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 36.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 324.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1050 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3402
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24585

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i7 11700K?

Intel Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що забезпечує кращу продуктивність в іграх без дискретної відеокарти. Однак i7-11700K може бути кращим у парі з потужною відеокартою завдяки вищій багатоядерній продуктивності.

Чи підходить Intel Core i7 11700K для рендерингу та відеомонтажу?

Так, i7-11700K з 8 ядрами та 16 потоками чудово справляється з рендерингом, відеомонтажем та іншими багатопотоковими завданнями, значно випереджаючи Ultra 7 266V у цих сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 266V значно енергоефективніший, оскільки створений для ноутбуків і споживає набагато менше енергії, що забезпечує довшу автономність. i7-11700K потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: Ultra 7 266V — для ультрабуків, i7-11700K — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи максимальній продуктивності.

Який процесор має кращу одноядерну продуктивність?

Intel Core Ultra 7 266V випереджає i7-11700K за одноядерною продуктивністю в тестах Cinebench R23 (1910 проти 1569) та Geekbench 6 (2873 проти 2372), що позитивно впливає на швидкодію в більшості додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.