Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 1250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake) і Intel Core i7 1250U (Alder Lake) — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків. Перший вийшов у вересні 2024 року і має 4 ядра та 4 потоки, тоді як другий дебютував у лютому 2022 року з 10 ядрами (2 продуктивних + 8 ефективних) та 12 потоками. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але Ultra 7 266V значно випереджає опонента в однопотокових завданнях та інтегрованій графіці, тоді як i7 1250U має перевагу в багатопотоковій роботі завдяки більшій кількості ядер.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V — це кращий вибір для щоденних завдань, роботи з графікою та ігор без дискретної відеокарти завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V і вищим одноядерним показникам (1910 проти 1567 у Cinebench R23). Він також має новішу архітектуру Lunar Lake, що забезпечує кращу енергоефективність. Однак Intel Core i7 1250U може бути доцільнішим у сценаріях, де важлива багатопотокова обробка (наприклад, відеомонтаж або компіляція), завдяки більшій кількості ядер і потоків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних додатках і графіці — обирайте Ultra 7 266V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як Intel Core i7 1250U — 10 ядер (2+8) та 12 потоків, що дає перевагу останньому в багатопотокових завданнях.
  • У одноядерному тесті Cinebench R23 Ultra 7 266V набирає 1910 балів, а i7 1250U — 1567 балів, що робить перший на 22% швидшим в однопотокових сценаріях.
  • Інтегрована графіка Arc Graphics 140V в Ultra 7 266V значно потужніша (рейтинг 75% проти 22% у i7 1250U), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з відео.
  • Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року на архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 1250U — у лютому 2022 року (Alder Lake), тому новіший чип має кращу енергоефективність та підтримку новітніх технологій.
  • У Geekbench 6 Ultra 7 266V показує 2873 одноядерний та 11360 багатоядерний бали, що значно вище за 2044 та 7134 у i7 1250U відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1567
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 7402

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 7134
File compression Немає даних 764.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 49.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 184.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 216.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 211.8 pages/sec
Background blur Немає даних 23 images/sec
Photo processing Немає даних 59.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 9.7 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i7-1250U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 11x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 950 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,46 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 1250U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 41.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 27.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 59M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 14M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 123.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 908 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2749
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 11635

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i7 1250U?

Intel Core Ultra 7 266V кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V, яка має рейтинг 75% проти 22% у i7 1250U. Це дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100%), але Intel Core Ultra 7 266V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу продуктивність на ват. Для тонких ноутбуків обидва варіанти чудові.

Чи варто купувати Intel Core i7 1250U у 2024 році?

Intel Core i7 1250U залишається хорошим вибором для бюджетних ноутбуків, якщо вам потрібна багатопотокова продуктивність (10 ядер). Однак для сучасних завдань і графіки краще обрати Intel Core Ultra 7 266V.

Який процесор швидший у роботі з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 266V швидший завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1910 проти 1567) та потужнішій графіці. У тестах обробки фото i7 1250U показує 59.7 зображень/сек, але Ultra 7 266V має значно кращі результати в інтегрованій графіці.

Чи підходять ці процесори для професійних завдань?

Intel Core Ultra 7 266V краще підходить для однопотокових завдань (наприклад, програмування, офісна робота). Intel Core i7 1250U з 12 потоками може бути кращим для багатопотокових сценаріїв, таких як компіляція коду (49.7 Klines/sec) або рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.