Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 1255U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i7 1255U — два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління Intel. Перший базується на архітектурі Lunar Lake (2024 рік) і пропонує 4 ядра та 4 потоки, тоді як другий належить до серії Alder Lake (2022 рік) і має 10 ядер (2 продуктивних + 8 ефективних) та 12 потоків. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але суттєво відрізняються за продуктивністю в одно- та багатопотокових задачах, а також за можливостями інтегрованої графіки.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2873 проти 2248), має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V та вищий загальний рейтинг (69 проти 51). Однак Core i7 1255U завдяки більшій кількості ядер і потоків краще справляється з багатозадачністю та ресурсоємними рендеринговими завданнями. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в іграх та легких додатках — обирайте Ultra 7 266V. Для роботи з важкими багатопотоковими програмами краще підійде i7 1255U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i7 1255U — 10 ядер (2P+8E) та 12 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 266V значно швидший завдяки новішій архітектурі (Cinebench R23 одноядерний: 1910 проти 1656; Geekbench 6: 2873 проти 2248).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений графікою Arc Graphics 140V (рейтинг 75/100), тоді як i7 1255U — слабшою графікою (рейтинг 26/100), що робить Ultra 7 кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Багатоядерна продуктивність: i7 1255U демонструє вищі результати в Passmark багатоядерному (13581 проти 11360), але Ultra 7 266V випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (10991 проти 8285) завдяки вищій частоті ефективних ядер.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100/100, але Ultra 7 266V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1656
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 8285

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2248
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 7160
File compression Немає даних 626.4 MB/sec
Clang compilation Немає даних 49.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 179.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 201.5 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 217.7 pages/sec
Background blur Немає даних 31.6 images/sec
Photo processing Немає даних 71.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 9.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i7-1255U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 17x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,92 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 1255U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 50.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 42M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 149.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 823 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3262
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13581

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, тому він краще впорається з іграми без дискретної відеокарти. Core i7 1255U слабший у графічних завданнях.

Чи варто купувати Ultra 7 266V замість i7 1255U?

Так, якщо вам важлива одноядерна швидкодія та графіка. Але для багатопотокових задач (рендеринг, компіляція) i7 1255U може бути вигіднішим через більшу кількість ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ultra 7 266V новіший і побудований на архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу продуктивність на ват у легких завданнях.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Ultra 7 266V завдяки потужнішій графіці та вищій одноядерній продуктивності краще впорається з монтажем відео. i7 1255U може бути повільнішим у рендерингу, але має більше потоків для паралельних операцій.

Чи є різниця в даті виходу?

Так, Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року, а i7 1255U — у лютому 2022 року. Новіший процесор отримав сучасніші технології та оптимізації.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.