Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i7 14700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i7 14700K — два абсолютно різні процесори, які належать до різних сегментів і поколінь. Перший створений для тонких та легких ноутбуків на архітектурі Lunar Lake, має 4 ядра та 4 потоки. Другий — потужний настільний CPU на Raptor Lake Refresh з 20 ядрами (8 продуктивних + 12 ефективних) і 28 потоками. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700K значно перевершує Core Ultra 7 266V у багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже втричі вищий (34895 проти 10991). Одноядерна продуктивність також вища у i7-14700K (2072 проти 1910 у Cinebench). Однак Core Ultra 7 266V виграє в енергоефективності (100 балів) та має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте i7-14700K. Для мобільного використання з акцентом на автономність і графіку — Core Ultra 7 266V.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Core Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i7-14700K — 20 ядер (8P+12E) і 28 потоків, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат i7-14700K (34895) майже втричі вищий, ніж у Ultra 7 266V (10991). У Geekbench 6 багатоядерний показник також значно вищий: 20262 проти 11360.
  • Одноядерна продуктивність: i7-14700K випереджає Ultra 7 266V у Cinebench R23 одноядерному (2072 проти 1910) та Geekbench 6 одноядерному (3012 проти 2873), хоча розрив менший.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але Ultra 7 266V створений для ноутбуків і споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (75 балів), що перевершує графіку i7-14700K (67 балів) і забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та медіазавданнях без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 2072
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 34895

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 3012
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 20262
File compression Немає даних 1620 MB/sec
Clang compilation Немає даних 189.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 483.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 547.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 301.5 pages/sec
Background blur Немає даних 76.9 images/sec
Photo processing Немає даних 169.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 43.2 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 266V i7-14700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 4 12
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 8 28
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 33 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,82 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i7 14700K
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 184.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 135.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 219M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 75.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 40.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 711 MBytes/sec
Physics Немає даних 3075 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 41.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4475
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 53271

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i7 14700K?

Intel Core i7 14700K загалом кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та більшій кількості ядер. Однак Core Ultra 7 266V має потужнішу інтегровану графіку Arc, що може бути корисним у ноутбуках без дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для робочих станцій?

Ні, Core Ultra 7 266V з 4 ядрами не призначений для важких робочих завдань. Для професійної роботи з рендерингом, відеомонтажем або компіляцією краще обрати i7-14700K.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у рейтингу, але Core Ultra 7 266V споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Lunar Lake та призначенню для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для вибору ноутбука?

Так, якщо ви обираєте між мобільним пристроєм на Core Ultra 7 266V та настільним ПК на i7-14700K. Для ноутбука Ultra 7 266V забезпечить кращу автономність, але поступається в багатопотоковій продуктивності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V має кращу інтегровану графіку Arc Graphics 140V (75 балів) порівняно з i7-14700K (67 балів), що робить його придатнішим для ігор без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.