Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i9 10900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i9 10900K — це два абсолютно різних процесори з різних епох. Перший — представник новітньої архітектури Lunar Lake, створений для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Другий — легендарний 10-ядерний настільний CPU 2020 року, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на бенчмарки та ключові характеристики.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє в одноядерній продуктивності (1910 проти 1415 у Cinebench R23) та має значно кращу інтегровану графіку Arc Graphics 140V, що робить його ідеальним для ультрабуків і повсякденних завдань. Водночас Intel Core i9 10900K залишається королем багатопотокової роботи (15366 проти 10991 у Cinebench R23), що важливо для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Ultra 7 266V. Якщо ж пріоритет — максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК, i9 10900K все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Архітектура та призначення: Ultra 7 266V (Lunar Lake, 2024) — мобільний процесор для ноутбуків, тоді як i9 10900K (Comet Lake, 2020) — настільний CPU для десктопів.
  • Кількість ядер і потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i9 10900K пропонує 10 ядер і 20 потоків, що дає йому значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 266V значно швидший в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1910 проти 1415, Geekbench 6: 2873 проти 1704), що забезпечує кращу швидкодію в більшості повсякденних додатків та іграх.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений потужною Arc Graphics 140V (рейтинг 75), тоді як i9 10900K має слабшу вбудовану графіку (рейтинг 32). Це робить Ultra 7 кращим вибором для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Ultra 7 266V створений для низького енергоспоживання (тип — для ноутбука), тоді як i9 10900K потребує потужного охолодження та значно більше енергії, що робить його менш придатним для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1415
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 15366

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 1704
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9362
File compression Немає даних 653.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 85.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 187.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 311.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 169 pages/sec
Background blur Немає даних 44.5 images/sec
Photo processing Немає даних 71.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 19.2 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 266V i9-10900K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 4 20
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i9 10900K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 85.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 53.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 46.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 377.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1040 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3128
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22773

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i9 10900K?

Для ігор на ноутбуці без дискретної графіки Ultra 7 266V має перевагу завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc 140V. Однак з потужною відеокартою i9 10900K може показати вищу частоту кадрів у багатопотокових іграх, хоча його одноядерна продуктивність нижча.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або компіляції, і ви не обмежені енергоспоживанням. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші платформи.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 266V значно енергоефективніший, оскільки створений для ноутбуків і має TDP близько 17-30 Вт. Intel Core i9 10900K споживає до 125 Вт у штатному режимі та більше при розгоні.

Чи можна порівнювати продуктивність Ultra 7 266V та i9 10900K у багатопотокових завданнях?

Так, але з урахуванням різниці в ядрах: i9 10900K має 10 ядер і 20 потоків, що дає йому перевагу в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 15366 проти 10991). Ultra 7 266V поступається, але споживає набагато менше енергії.

Для яких завдань підходить Intel Core Ultra 7 266V?

Ultra 7 266V ідеальний для тонких ноутбуків, офісних завдань, веб-серфінгу, перегляду відео та легких ігор завдяки високій одноядерній продуктивності та потужній інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.