Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i9 12900H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Core i9 12900H — два потужні процесори для ноутбуків, але з різними підходами до архітектури. Ultra 7 266V (Lunar Lake, 2024) пропонує 4 ядра та 4 потоки, тоді як i9 12900H (Alder Lake, 2022) має гібридну конфігурацію з 14 ядрами (6 продуктивних + 8 ефективних) та 20 потоками. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, енергоефективність, інтегровану графіку та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V виграє за енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1910 проти 1908, Geekbench 6 одноядерний: 2873 проти 2397), а також має значно потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Однак Intel Core i9 12900H демонструє вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 16587 проти 10991) завдяки більшій кількості ядер. Якщо вам потрібен енергоефективний процесор для повсякденних завдань та ігор без дискретної відеокарти — обирайте Ultra 7 266V. Для ресурсоємних багатопотокових робіт (рендеринг, компіляція) краще підійде i9 12900H.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ultra 7 266V має 4 ядра та 4 потоки, тоді як i9 12900H — 14 ядер (6+8) та 20 потоків, що дає йому перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Продуктивність в Geekbench 6: Ultra 7 266V набирає 2873 (одноядерний) та 11360 (багатоядерний), а i9 12900H — 2397 та 11964 відповідно. Ultra 7 швидший в однопотокових сценаріях, але i9 лідирує в багатоядерних.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений Arc Graphics 140V (рейтинг 75), що значно перевершує графіку i9 12900H (рейтинг 39). Це робить Ultra 7 кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 за цим параметром, але Ultra 7 266V (Lunar Lake) споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що подовжує час автономної роботи ноутбука.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 266V вийшов у вересні 2024 року на базі Lunar Lake, а i9 12900H — у січні 2022 року на Alder Lake. Новіша архітектура Ultra 7 забезпечує кращу підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 1908
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 16587

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2397
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11964
File compression Немає даних 898.1 MB/sec
Clang compilation Немає даних 97.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 270 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 325.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 248.3 pages/sec
Background blur Немає даних 52.7 images/sec
Photo processing Немає даних 94.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 23.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V i9-12900H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,23 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i9 12900H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 95.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 69.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 109M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 36.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 324.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1784 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3776
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 27952

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i9 12900H?

Intel Core Ultra 7 266V кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V. Однак для важких ігор на високих налаштуваннях все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або відеомонтажу. Він все ще актуальний завдяки 14 ядрам і 20 потокам.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 266V чи i9 12900H?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 266V на новішій архітектурі Lunar Lake споживає менше енергії в реальних сценаріях, що забезпечує довшу автономність.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 266V для роботи з відео?

Так, для легкого та середнього відеомонтажу він підходить завдяки хорошій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Для професійного 4K-рендерингу краще обрати i9 12900H.

У чому головна перевага Intel Core i9 12900H над Ultra 7 266V?

Головна перевага i9 12900H — значно вища багатопотокова продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 16587 проти 10991) завдяки більшій кількості ядер і потоків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.