Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Core i9 14900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставляємо два абсолютно різних за призначенням процесори Intel: мобільний Intel Core Ultra 7 266V (Lunar Lake) для тонких ноутбуків та настільний флагман Intel Core i9 14900K (Raptor Lake Refresh). Перший орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — на максимальну багатопотокову продуктивність для ПК. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, кількості ядер, частотах та результатах бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900K значно перевершує Core Ultra 7 266V у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 40400 проти 10991) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3171 проти 2873). Однак Ultra 7 266V виграє за енергоефективністю (100 балів) та має потужнішу інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Вибір залежить від сценарію: для ігор та робочих станцій — i9-14900K, для ультрапортативних ноутбуків з акцентом на автономність — Ultra 7 266V.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Core i9 14900K має 24 ядра (8 продуктивних + 16 ефективних) та 32 потоки, тоді як Core Ultra 7 266V — лише 4 ядра та 4 потоки, що робить i9 значно потужнішим у багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: i9 14900K набирає 40400 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 10991 у Ultra 7 266V — різниця майже в 3,7 раза на користь настільного процесора.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали по 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 266V споживає значно менше (TDP ~17 Вт) порівняно з i9 14900K (125 Вт базово, до 253 Вт у турбо), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 266V оснащений новітньою Arc Graphics 140V, яка забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео, ніж UHD Graphics 770 у i9 14900K.
  • Призначення: Core i9 14900K — це настільний процесор для ігор, стрімінгу та рендерингу, тоді як Core Ultra 7 266V — мобільний чип для ультрабуків, де важлива автономність та компактність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 2293
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 40400

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 3171
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 22629
File compression Немає даних 1940 MB/sec
Clang compilation Немає даних 194.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 589.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 638.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 318.7 pages/sec
Background blur Немає даних 71.7 images/sec
Photo processing Немає даних 191.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 41.7 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 266V i9-14900K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 6 ГГц
Ядер 4 16
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,84 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Core i9 14900K
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 215 GOps/sec
Floating point math Немає даних 156.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 239M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 88.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 48.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 818.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 3267 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 46.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4740
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 60209

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Core i9 14900K?

Intel Core i9 14900K значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3171 проти 2873) та великій кількості ядер. Він краще справляється з сучасними іграми, особливо на високих налаштуваннях.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 266V для рендерингу та відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Через лише 4 ядра та 4 потоки Ultra 7 266V поступається i9 14900K у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 10991 проти 40400). Для професійного рендерингу краще обрати настільний i9.

У чому перевага Intel Core Ultra 7 266V перед Intel Core i9 14900K?

Головна перевага Ultra 7 266V — енергоефективність та інтегрована графіка Arc Graphics 140V. Він споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 266V оснащений новітньою Arc Graphics 140V, яка забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях порівняно з UHD Graphics 770 у i9 14900K. Це дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i9 14900K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, стрімінгу, рендерингу або роботи з важкими додатками. i9 14900K залишається одним із найпотужніших настільних процесорів, хоча вимагає потужного охолодження та блоку живлення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.