Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 266V vs Intel Processor N200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 266V та Intel Processor N200 — два процесори для ноутбуків, які суттєво відрізняються за продуктивністю та призначенням. Core Ultra 7 266V на архітектурі Lunar Lake (вересень 2024) пропонує 4 ядра, 4 потоки та потужну інтегровану графіку Arc Graphics 140V. Натомість Intel Processor N200 (січень 2023) — це бюджетне рішення зі скромнішими показниками. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V значно випереджає Intel Processor N200 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 3,7 раза вищий (10991 проти 3010), а в Geekbench 6 — у 4,1 раза (11360 проти 2747). Core Ultra 7 266V також має набагато потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 15), що робить його придатним для легких ігор та роботи з графікою. Обидва процесори демонструють однаково високу енергоефективність (100 балів), але Core Ultra 7 266V забезпечує набагато кращу продуктивність на ват.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 7 266V має в 3,7 раза вищий багатоядерний результат Cinebench R23 (10991 проти 3010) та в 4,1 раза вищий Geekbench 6 (11360 проти 2747).
  • Графіка: Інтегрована Arc Graphics 140V у Core Ultra 7 266V отримала 75 балів, тоді як графіка N200 — лише 15, що робить Ultra 7 кращим для візуальних завдань.
  • Однопотокова швидкість: Core Ultra 7 266V майже вдвічі швидший в одноядерному Cinebench (1910 проти 930) та втричі в Geekbench (2873 проти 903).
  • Дата виходу: Core Ultra 7 266V новіший (вересень 2024) порівняно з N200 (січень 2023), що відображається на архітектурі та технологіях.
  • Багатопотоковість: Core Ultra 7 266V отримав 25 балів за багатопотокову продуктивність, тоді як N200 — лише 6, що вказує на значну перевагу в ресурсомістких задачах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1910 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 10991 3010

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2873 903
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 2747
File compression Немає даних 321.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 13.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 72.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 82.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 98.7 pages/sec
Background blur Немає даних 12.5 images/sec
Photo processing Немає даних 25.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 3.53 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 266V N200
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (32 EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 6 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (32 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 266V Сайт Intel Processor N200
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 9

PassMark

Integer math Немає даних 17.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 11 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 21M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 6.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 3.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 52.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 383 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 2.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1904
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 5126

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 266V чи Intel Processor N200?

Intel Core Ultra 7 266V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Arc Graphics 140V (75 балів проти 15). Він здатен запускати легкі та помірно вимогливі ігри, тоді як N200 підходить лише для базових завдань.

Чи варто вибирати Intel Processor N200 для офісних завдань?

Так, Intel Processor N200 підходить для простих офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами завдяки низькому енергоспоживанню. Однак Core Ultra 7 266V буде помітно швидшим у багатозадачності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Core Ultra 7 266V забезпечує значно вищу продуктивність на одиницю енергії, що робить його вигіднішим вибором для продуктивних ноутбуків.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 266V для відеомонтажу?

Так, Core Ultra 7 266V з 4 ядрами, високою однопотоковою продуктивністю та потужною графікою підходить для легкого відеомонтажу та обробки зображень. N200 для таких завдань не рекомендований.

Який процесор новіший і має кращу архітектуру?

Intel Core Ultra 7 266V новіший (вересень 2024) і базується на архітектурі Lunar Lake, що забезпечує сучасніші технології та вищу продуктивність порівняно з Intel Processor N200 (січень 2023).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.