Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та AMD Ryzen 5 2600X (2018) — це процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за архітектурою та призначенням. Перший орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку в ультрабуках, тоді як другий — класичний CPU для настільних ПК з акцентом на багатопотоковість. Порівняння допоможе визначити, який з них краще відповідає вашим завданням: від повсякденної роботи до ігор та творчих проєктів.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає AMD Ryzen 5 2600X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2905 проти 1272) та має значно кращу вбудовану графіку, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків. Однак Ryzen 5 2600X, хоч і старіший, демонструє гідну багатопотокову продуктивність у Passmark (13908) і може бути кращим вибором для бюджетного настільного ПК, де не потрібна інтегрована графіка. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel Ultra 7 268V; для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — Ryzen 5 2600X.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 268V має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2905 проти 1272), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань та іграх.
  • AMD Ryzen 5 2600X демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (13908 проти 11360 у Geekbench), що важливо для відеомонтажу та рендерингу.
  • Intel Ultra 7 268V оснащений набагато потужнішою інтегрованою графікою (75 балів проти 21), що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 5 2600X вийшов у 2018 році та використовує старіший техпроцес, що призводить до вищого енергоспоживання порівняно з ультрамобільним Intel.
  • Intel Core Ultra 7 268V значно швидше обробляє файли (1060 MB/sec проти 528.6 MB/sec) та веб-сторінки (285.3 pages/sec проти 133.2 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 7523

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 114 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 5577

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 95 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 47.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 24.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 38M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 198.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 697 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2383
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13908

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність та потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою Ryzen 5 2600X також здатний забезпечити хороший FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК і вже маєте дискретну відеокарту. Ryzen 5 2600X все ще справляється з більшістю завдань та ігор, але поступається новішим моделям за енергоефективністю та однопотоковою швидкістю.

У чому перевага Intel Core Ultra 7 268V для роботи?

Завдяки вищій однопотоковій продуктивності та швидшому стисненню файлів (1060 MB/sec), Intel Ultra 7 268V краще підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. Він також енергоефективніший, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 268V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 21 у AMD Ryzen 5 2600X). Це дозволяє запускати нетребувальні ігри та програвати відео високої роздільної здатності без дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, але слід враховувати, що Intel Core Ultra 7 268V створений для ноутбуків, а AMD Ryzen 5 2600X — для настільних ПК. Вибір залежить від вашого сценарію: мобільність та енергоефективність проти продуктивності в стаціонарній системі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.