Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 5 3600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 5 3600 — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший представляє новітнє покоління Intel Lunar Lake з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий — перевірений часом 6-ядерний чип AMD для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, спираючись на об'єктивні тести.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає AMD Ryzen 5 3600 в однопотокових завданнях та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків і роботи з легкими додатками. Однак Ryzen 5 3600 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у деяких сценаріях, особливо в Passmark, і може бути вигіднішим для бюджетних настільних збірок. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та сучасні технології проти перевіреної класики.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V має значно вищі результати в Cinebench R23 (1912 проти 1298) та Geekbench 6 (2905 проти 1662), що робить його кращим для швидкодії в офісних і веб-додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 та Geekbench 6 Intel випереджає AMD (11081 проти 9501 та 11360 проти 7249 відповідно), але в Passmark багатоядерний результат Ryzen 5 3600 (17748) значно вищий за Intel (дані відсутні).
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 268V має набагато потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 25), що дозволяє комфортно працювати з фото та відео без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Ultra 7 268V створений за новітнім техпроцесом, що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року і орієнтований на ультрабуки, тоді як AMD Ryzen 5 3600 (липень 2019) — це настільний процесор для платформи AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1298
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 9501

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 660.6 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 59 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 146 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 207.8 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 143.3 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 37 images/sec
Photo processing 114 images/sec 54.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1662
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 7249

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 5 3600
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 48.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 28.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 108M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14 GBytes/sec
Data compression Немає даних 220.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1159 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2567
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17748

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 5 3600?

Intel Core Ultra 7 268V має потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в більшості сучасних ігор. Однак для серйозних ігрових збірок з дискретною відеокартою Ryzen 5 3600 може бути достатнім.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК і вже маєте материнську плату AM4. Ryzen 5 3600 досі справляється з більшістю завдань, але за однопотоковою продуктивністю він значно поступається новішим моделям.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Intel Core Ultra 7 268V, завдяки новішому техпроцесу, забезпечує вищу продуктивність при тому ж або нижчому енергоспоживанні.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності та хорошій інтегрованій графіці, він добре впорається з редагуванням відео в легких і середніх проектах. Для професійного монтажу краще розглянути моделі з більшою кількістю ядер.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

У тестах, як-от Cinebench R23 багатоядерний, Intel Core Ultra 7 268V показує кращі результати (11081 проти 9501). Однак у Passmark багатоядерний результат Ryzen 5 3600 вищий, що може свідчити про його перевагу в деяких сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.