Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 5 8400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 5 8400F — два сучасні процесори, що представляють різні архітектурні підходи. Перший орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — на збалансовану багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2905 проти 2541) та має значно кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та офісних завдань. AMD Ryzen 5 8400F, своєю чергою, демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Geekbench 6 багатоядерний: 12058 проти 11360) і кращі показники в компіляції коду та архівуванні. Якщо вам потрібна енергоефективність та вбудована графіка — обирайте Intel. Для завдань, що вимагають багатоядерної потужності, краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає AMD Ryzen 5 8400F у тестах Cinebench R23 (1912 проти 1601) та Geekbench 6 (2905 проти 2541).
  • Інтегрована графіка: Intel має набагато потужнішу вбудовану графіку (75 балів проти 35), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 8400F виграє в Geekbench 6 багатоядерному (12058 проти 11360) та в компіляції коду (84.7 Klines/sec проти 71.8 Klines/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel Core Ultra 7 268V використовує менше енергії завдяки новішій архітектурі Lunar Lake.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 8400F — у травні 2024 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 10972

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1320 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 84.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 256.7 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 282 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 271.8 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 60.5 images/sec
Photo processing 114 images/sec 97.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2541
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 12058

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 42x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 5 8400F
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 72.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 45 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 89M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 279.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1325 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 21.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3600
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23635

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 5 8400F?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку, що дає змогу грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 5 8400F потребує окремої відеокарти для ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8400F для робочих станцій?

Так, AMD Ryzen 5 8400F краще справляється з багатопотоковими завданнями, як-от компіляція коду та архівування, що робить його гарним вибором для робочих станцій.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для швидкодії в офісних додатках та браузері.

Який процесор обрати для ультрабука?

Intel Core Ultra 7 268V краще підходить для ультрабуків завдяки вищій енергоефективності та потужній інтегрованій графіці, що дозволяє створювати тонкі та легкі пристрої.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.