Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 5 8500G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 5 8500G — це сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у вересні 2024 року та пропонує високу однопотокову продуктивність і потужну інтегровану графіку. Другий, представлений у січні 2024 року, робить акцент на багатопотоковій роботі та швидкості обробки даних. Обидва CPU мають відмінну енергоефективність, але їхні сильні сторони суттєво відрізняються.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає AMD Ryzen 5 8500G за однопотоковою продуктивністю (1912 проти 1794 балів у Cinebench R23) та інтегрованою графікою (75 проти 36 балів). Він також швидше обробляє веб-сторінки та фото. Натомість AMD Ryzen 5 8500G демонструє кращі результати в багатоядерних завданнях (11520 проти 11081 балів у Cinebench R23), стисненні файлів і компіляції коду. Якщо ваш пріоритет — ігри або робота з графікою без дискретної відеокарти, обирайте Intel. Для ресурсомістких обчислень і багатозадачності краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V має вищий результат у Cinebench R23 (1912 проти 1794) та Geekbench 6 (2905 проти 2716), що дає перевагу в більшості повсякденних застосунків.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 75 балів у цьому аспекті проти 36 у AMD, що робить його значно кращим вибором для ігор та роботи з графікою без окремої відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 8500G випереджає Intel у Cinebench R23 (11520 проти 11081) та Passmark (21762 проти відсутності даних), що важливо для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Швидкість обробки даних: AMD лідирує у стисненні файлів (1240 MB/s проти 1060 MB/s) та компіляції коду (73.2 Klines/s проти 71.8 Klines/s), що корисно для розробників.
  • Веб-браузинг і фото: Intel обробляє HTML 5 сторінки швидше (285.3 pages/s проти 236.6 pages/s) та фото (114 images/s проти 99.3 images/s), що покращує досвід роботи в інтернеті та зображеннями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1794
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 11520

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 236.6 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 278.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 274.6 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 52.9 images/sec
Photo processing 114 images/sec 99.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2716
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11084

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,43 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 5 8500G
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 63.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 91M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 252.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1365 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3921
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21762

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор без дискретної відеокарти?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 36), тому він краще впорається з іграми та графічними завданнями без окремої відеокарти.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 8500G для роботи з відео?

Так, AMD демонструє вищу багатопотокову продуктивність (11520 проти 11081 у Cinebench R23), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та 3D-рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності 100 балів, тому вони рівні за цим параметром. Різниця в продуктивності не впливає на споживання енергії.

Який CPU швидше працює з веб-браузером?

Intel Core Ultra 7 268V обробляє HTML 5 сторінки зі швидкістю 285.3 pages/s, що на 20% швидше за AMD (236.6 pages/s), тому він забезпечує плавніший веб-серфінг.

Для яких завдань краще підійде Intel Core Ultra 7 268V?

Intel оптимальний для повсякденних завдань, ігор без дискретної графіки, роботи з фото та веб-браузингом завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.