Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами детальне порівняння двох процесорів різних поколінь: Intel Core Ultra 7 268V (2024 рік) та AMD Ryzen 7 3700X (2019 рік). Новий Intel побудований на архітектурі Lunar Lake і пропонує високу однопотокову продуктивність, енергоефективність та потужну інтегровану графіку. Натомість AMD Ryzen 7 3700X — це 8-ядерний чип на архітектурі Zen 2, який досі залишається популярним серед ентузіастів завдяки багатопотоковим можливостям. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1912 проти 1345, Geekbench 6: 2905 проти 1640) та має значно кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для повсякденних завдань, вебсерфінгу та ігор без дискретної відеокарти. Однак AMD Ryzen 7 3700X демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12195 проти 11081) і компіляції коду (77.6 Klines/sec проти 71.8), що важливо для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна енергоефективна система з гарною графікою — обирайте Intel. Якщо пріоритет — багатопотокова робота та бюджет — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає AMD Ryzen 7 3700X у Geekbench 6 (2905 vs 1640) та Cinebench R23 (1912 vs 1345), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3700X перевершує Intel у Cinebench R23 (12195 vs 11081) та Clang compilation (77.6 vs 71.8 Klines/sec), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу вбудовану графіку (75 балів проти 30), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 3700X — у липні 2019 року. Intel підтримує нові стандарти (PCIe 5.0, DDR5), тоді як AMD базується на сокеті AM4 з підтримкою PCIe 4.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 12195

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 114 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8393

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 66.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 102M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 296.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1187 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2660
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22543

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу одноядерну продуктивність та потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 7 3700X може бути кращим у багатопотокових іграх, але поступається в одноядерних тестах.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3700X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна бюджетна багатопотокова продуктивність для відеомонтажу, рендерингу або компіляції коду, і ви готові використовувати дискретну відеокарту. Однак для сучасних ігор та енергоефективності Intel Core Ultra 7 268V буде кращим вибором.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу продуктивність на ват і менше нагрівання при однаковому енергоспоживанні.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 7 3700X за ціною?

Точна ціна не вказана, але Intel Core Ultra 7 268V є новішим і, ймовірно, дорожчим. AMD Ryzen 7 3700X, як старіша модель, зазвичай коштує дешевше, що робить його привабливим для бюджетних збірок.

Який процесор краще підходить для роботи з графікою та відео?

Intel Core Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку та вищу одноядерну продуктивність, що важливо для фото- та відеоредакторів. Однак AMD Ryzen 7 3700X може бути кращим у рендерингу завдяки вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.