Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 7 4800U — це два процесори для ультрабуків, які розділяє майже п'ять років технологічного прогресу. Intel представляє нове покоління Lunar Lake з акцентом на енергоефективність та однопотокову швидкість, тоді як AMD Ryzen 7 4800U — перевірений часом 8-ядерний чип на архітектурі Zen 2. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в синтетичних тестах, інтегрованій графіці та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає AMD Ryzen 7 4800U в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2905 проти 1573) та інтегрованій графіці (Background blur: 52.8 проти 28 images/sec), що робить його кращим вибором для повсякденної роботи, веб-серфінгу та легкого редагування фото. Водночас Ryzen 7 4800U демонструє гідну багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 9762 проти 11081 у Intel), але поступається в енергоефективності через старішу архітектуру. Якщо вам потрібен сучасний, швидкий та економний процесор для ультрабука — обирайте Intel Core Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (одноядерний) — 2905 проти 1573 у Ryzen 7 4800U, що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Intel випереджає AMD за показниками Background blur (52.8 проти 28 images/sec) та Photo processing (114 проти 43.8 images/sec), що робить його кращим для легкого фото- та відеоредагування.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 11081 балів проти 9762 у AMD, що свідчить про кращу роботу в ресурсомістких завданнях, хоча різниця не така разюча, як в одноядерних тестах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Intel Core Ultra 7 268V (2024 рік) побудований на більш сучасному техпроцесі, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 4800U — у січні 2020 року. Новіший Intel пропонує підтримку сучасних стандартів (PCIe 5.0, DDR5) та оптимізації для Windows 11.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 9762

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 28 images/sec
Photo processing 114 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 6147

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 18x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,79 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 34 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 33M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 226.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 730 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2570
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16689

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 7 4800U?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 25), що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх та кіберспортивних дисциплінах. Для сучасних AAA-ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 7 4800U у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений, але варто враховувати, що Intel Core Ultra 7 268V пропонує кращу однопотокову продуктивність та графіку. Ryzen 7 4800U все ще справляється з офісними завданнями та веб-серфінгом.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але Intel Core Ultra 7 268V (Lunar Lake) використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват. У реальних тестах Intel споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань.

Який процесор швидше працює з архівами та компіляцією?

Intel Core Ultra 7 268V значно швидший: File compression — 1060 MB/sec проти 401.5 MB/sec, Clang compilation — 71.8 Klines/sec проти 56 Klines/sec. Це робить його кращим вибором для розробників та роботи з великими файлами.

Чи підтримують ці процесори Windows 11?

Так, обидва процесори офіційно підтримують Windows 11. Intel Core Ultra 7 268V має вбудовані апаратні оптимізації для нової ОС, тоді як Ryzen 7 4800U також сумісний, але може відчувати нестачу продуктивності в деяких сучасних функціях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.