Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 7 6800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) і AMD Ryzen 7 6800H (2022) — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший робить ставку на енергоефективність та однопотокову швидкість, другий — на багатопотокову продуктивність завдяки 8 ядрам. Детальне порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями — від ігор до робочих навантажень.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає AMD Ryzen 7 6800H в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2905 проти 1891) та забезпечує кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і повсякденних завдань. Однак Ryzen 7 6800H значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 14716 проти 11081) завдяки 8 ядрам, тому краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсомістких процесів. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність і швидкість відгуку або максимальна багатопотокова потужність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V набирає 76 балів проти 56 у AMD Ryzen 7 6800H, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків та іграх.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 6800H має 8 ядер і показує 14716 балів у Cinebench R23, суттєво випереджаючи 11081 у Intel, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 75 балів проти 33 у AMD, що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але Intel Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру, що дозволяє досягати вищої продуктивності на ват.
  • Дата виходу та техпроцес: Intel (вересень 2024) новіший за AMD (січень 2022), що пояснює кращу однопотокову швидкість та енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1556
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 14716

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 944.9 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 68.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 196.3 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 295.8 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 194.5 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 46 images/sec
Photo processing 114 images/sec 84.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 17.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1891
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9712

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V AMD Radeon 680M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 3,38 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 7 6800H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 87.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 31.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1058 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3246
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23417

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 7 6800H?

Intel Core Ultra 7 268V краще завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2905 проти 1891 у Geekbench 6) та потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 33).

Чи підходить AMD Ryzen 7 6800H для відеомонтажу?

Так, завдяки 8 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (14716 балів у Cinebench R23) Ryzen 7 6800H краще справляється з рендерингом та експортом відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 7 268V новіший (2024) і використовує ефективнішу архітектуру, що дозволяє довше працювати від батареї.

Що обрати для роботи з офісними додатками та браузером?

Intel Core Ultra 7 268V забезпечує вищу швидкість у HTML5 Browser (285.3 проти 196.3 pages/sec) та Text processing (317.7 проти 194.5 pages/sec), тому краще підходить для щоденних завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 268V значно перевершує AMD Ryzen 7 6800H (75 балів проти 33), що дозволяє грати в менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.