Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — це два процесори для тонких ноутбуків, але з різницею у поколіннях майже в три роки. Ultra 7 268V (вересень 2024) побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, тоді як Ryzen 7 Pro 5850U (березень 2021) базується на Cezanne. Обидва мають відмінну енергоефективність (100 балів), але Ultra 7 значно випереджає суперника в однопотокових та графічних задачах. Який процесор забезпечить кращу продуктивність у роботі та іграх? Розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V є однозначним переможцем у цьому порівнянні завдяки суттєво вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також значно потужнішій інтегрованій графіці (75 проти 27 балів). Він пропонує майже вдвічі вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний 2905 проти 1958) та Cinebench R23 (одноядерний 1912 проти 1403). AMD Ryzen 7 Pro 5850U, хоч і демонструє гідну енергоефективність, помітно поступається в усіх ключових сценаріях — від компіляції коду до обробки фото. Якщо ви обираєте ноутбук для продуктивної роботи та сучасних ігор, Ultra 7 268V — значно кращий вибір.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V набирає 76 балів проти 53 у AMD Ryzen 7 Pro 5850U, що забезпечує помітно вищу швидкодію в повсякденних завданнях та іграх.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має 75 балів за графіку, тоді як Ryzen 7 Pro 5850U — лише 27. Це означає кращу підтримку сучасних ігор та відеомонтажу без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel лідирує з 25 балами проти 16 у AMD, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (багатоядерний 11081 проти 8656) та Geekbench 6 (11360 проти 7011).
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 268V демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1060 MB/s проти 708.5 MB/s) та компіляції коду (71.8 Klines/s проти 44.7 Klines/s).
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року на архітектурі Lunar Lake, тоді як AMD Ryzen 7 Pro 5850U — у березні 2021 на Cezanne. Новіша архітектура забезпечує кращу енергоефективність та функціональність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 8656

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 114 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 7011

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,05 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12

PassMark

Integer math Немає даних 69.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 46M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 201.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 743 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2986
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16951

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 7 Pro 5850U?

Intel Core Ultra 7 268V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 27). Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 7 Pro 5850U у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен енергоефективний процесор для базових завдань. Однак для продуктивної роботи та ігор краще обрати Intel Core Ultra 7 268V.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 7 Pro 5850U?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Наскільки Intel Core Ultra 7 268V швидший за AMD Ryzen 7 Pro 5850U в однопотокових завданнях?

Intel Ultra 7 268V приблизно на 36% швидший в однопотокових тестах: 2905 проти 1958 у Geekbench 6 та 1912 проти 1403 у Cinebench R23.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 268V значно кращий: він обробляє 114 зображень/с проти 57 у AMD, а також має вищу швидкість рендерингу PDF та фону.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.