Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та AMD Ryzen 9 5900X (2020) — два процесори з різними підходами до архітектури. Перший — представник новітньої лінійки Intel з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — потужний 12-ядерний чип AMD для настільних ПК, орієнтований на багатопотокові завдання. Порівняймо їх за ключовими характеристиками та реальними тестами.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає AMD Ryzen 9 5900X в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1912 vs 1568) та має кращу інтегровану графіку, що робить його привабливим для компактних систем та ноутбуків. Однак Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 vs 11081) і краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсомістких завдань. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та енергоефективність проти максимальної багатоядерної продуктивності.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2905 vs 2263), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 vs 11081), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 7 268V демонструє кращу енергоефективність (оцінка 100 vs 100, але з новішим техпроцесом), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • AMD Ryzen 9 5900X виграє у швидкості компіляції Clang (126 Klines/sec vs 71.8 Klines/sec) та обробці PDF (362 Mpixels/sec vs 303.9 Mpixels/sec).
  • Intel Core Ultra 7 268V має новішу інтегровану графіку (оцінка 75 vs 50), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти в простих сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 20634

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 114 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 12701

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 142.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 77.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 256M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 51.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 31.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 501.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 2008 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3469
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 39115

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 9 5900X?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою Ryzen 9 5900X може показати вищу частоту кадрів у багатопотокових іграх.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900X для відеомонтажу?

Так, завдяки 12 ядрам та високій багатопотоковій продуктивності Ryzen 9 5900X відмінно справляється з рендерингом відео, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V використовує новіший техпроцес, що забезпечує менше тепловиділення та довший час автономної роботи в ноутбуках.

Чи можна порівнювати мобільний процесор Intel з настільним AMD?

Так, порівняння доречне, оскільки обидва процесори можна використовувати в різних сценаріях. Intel Ultra 7 268V орієнтований на компактні системи, а Ryzen 9 5900X — на потужні настільні ПК.

Який процесор краще для роботи з графікою та фото?

Intel Core Ultra 7 268V показує вищу швидкість обробки фото (114 images/sec vs 85.1 images/sec) та фону (52.8 images/sec vs 38.7 images/sec), що робить його кращим вибором для графічних редакторів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.