Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та AMD Ryzen 9 5950X (2020) — два абсолютно різних процесори: один — сучасний енергоефективний чип для тонких ноутбуків, інший — легендарний 16-ядерний монстр для настільних ПК. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: одно- та багатопотокова продуктивність, енергоефективність, інтегрована графіка та реальні бенчмарки, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає AMD Ryzen 9 5950X в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2905 проти 2276) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних сценаріїв і мобільних пристроїв. Однак Ryzen 9 5950X демонструє більш ніж удвічі вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 26017 проти 11081) і краще справляється з рендерингом, компіляцією та архівацією. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність та енергоефективність (Core Ultra 7) або максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК (Ryzen 9).

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V має вищі показники в Geekbench 6 (2905 проти 2276) та Cinebench R23 (1912 проти 1614), що дає перевагу в іграх і швидкодії додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший завдяки 16 ядрам і 32 потокам — Cinebench R23 26017 проти 11081 у Core Ultra 7.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий рейтинг 100, але Core Ultra 7 268V споживає значно менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 7 отримує 75 балів проти 57 у Ryzen 9, що забезпечує кращу вбудовану графіку для мультимедіа та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 5950X лідирує в компіляції (147.1 проти 71.8 Klines/sec) і рендерингу (38.4 проти 14.5 Mpixels/sec), тоді як Core Ultra 7 швидше в текстових і браузерних тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 26017

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 114 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 12728

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 187.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 100.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 233M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 65.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 39.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 626.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1898 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3468
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 45602

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 9 5950X?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 9 5950X може бути кращим у багатопотокових іграх і при роботі з потоковим відео.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 5950X з 16 ядрами і 32 потоками чудово справляється з рендерингом, компіляцією, архівацією та іншими ресурсомісткими завданнями, значно випереджаючи Core Ultra 7.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 7 268V створений для мобільних пристроїв і споживає набагато менше енергії, ніж настільний Ryzen 9 5950X.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбука?

Так, але важливо враховувати, що Intel Core Ultra 7 268V — це мобільний процесор, тоді як AMD Ryzen 9 5950X — настільний. Core Ultra 7 краще підходить для тонких і легких ноутбуків.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Intel Core Ultra 7 268V забезпечує вищу швидкодію в браузері, текстових додатках і обробці фото, що робить його комфортнішим для щоденного використання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.