Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V і AMD Ryzen 9 7950X — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у серпні 2022-го. Core Ultra 7 268V орієнтований на енергоефективність і мобільні системи, тоді як Ryzen 9 7950X — флагманський настільний CPU з 16 ядрами. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в тестах, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно випереджає Intel Core Ultra 7 268V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 36742 проти 11081. Він також швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3068 vs 2905) і в обробці файлів, компіляції. Однак Core Ultra 7 268V демонструє кращу енергоефективність (100 балів) і виграє в обробці тексту (317.7 стор./с). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу чи відеомонтажу, обирайте Ryzen 9 7950X. Для компактних або енергоощадних збірок краще підійде Intel Core Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X майже втричі потужніший у Cinebench R23 (36742 проти 11081) та Geekbench 6 (21401 проти 11360).
  • Одноядерна швидкість: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (3068 vs 2905) та Cinebench R23 (2009 vs 1912), хоча розрив менший.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Intel Core Ultra 7 268V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал (75 vs 78 у AMD), але Ryzen 9 7950X демонструє кращі результати в ray tracing (46.1 проти 14.5 Mpixels/с).
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 7950X значно швидший у компіляції (211.3 vs 71.8 Klines/с) та стисненні файлів (1960 vs 1060 MB/с), тоді як Intel краще обробляє текст (317.7 vs 304.8 стор./с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 36742

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 114 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 21401

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 2.2 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 170 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 227.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 138.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 343M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 98.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 49.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 839.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3114 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4276
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 62709

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen 9 7950X?

AMD Ryzen 9 7950X має вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 3068 проти 2905), що дає перевагу в більшості ігор. Однак Intel Core Ultra 7 268V може бути ефективнішим у компактних системах завдяки меншому енергоспоживанню.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для відеомонтажу?

Так, але він поступається Ryzen 9 7950X у багатопотокових завданнях. Для рендерингу та експорту відео AMD буде значно швидшим (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 11081).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 268V замість AMD Ryzen 9 7950X?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій — ні, Ryzen 9 7950X значно потужніший. Intel Core Ultra 7 268V краще підійде для енергоощадних або мобільних систем.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За загальним балом інтегрованої графіки AMD Ryzen 9 7950X випереджає Intel (78 проти 75). У тесті ray tracing AMD також значно швидший (46.1 проти 14.5 Mpixels/с).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.