Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та AMD Ryzen Z1 Extreme — два потужні процесори, що вийшли у 2024 році. Перший орієнтований на ультрабуки та ноутбуки, другий — на портативні ігрові пристрої. Обидва мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотокових завданнях та має кращу інтегровану графіку, що робить його чудовим вибором для повсякденної роботи, мультимедіа та легкого геймінгу. AMD Ryzen Z1 Extreme, попри нижчий рейтинг, демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та швидше працює з компіляцією коду й рендерингом. Якщо вам потрібна універсальність та енергоефективність — обирайте Intel. Якщо пріоритет — багатозадачність та робота з важким контентом — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V набирає 2905 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 2524 у AMD Ryzen Z1 Extreme, що дає йому перевагу в швидкодії більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Z1 Extreme випереджає Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13955 проти 11081, що важливо для відеомонтажу та 3D-моделювання.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 75 балів за графіку проти 38 у AMD, що забезпечує кращу продуктивність у іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Intel використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що може забезпечити довший час автономної роботи.
  • Спеціалізовані завдання: AMD швидше компілює код (90.7 Klines/sec проти 71.8) та краще справляється з рейтрейсингом (20.6 Mpixels/sec), тоді як Intel лідирує в обробці фото та текстів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 13955

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 114 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11223

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 54.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1075 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3608
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25097

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Intel Core Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку (75 балів), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. AMD Ryzen Z1 Extreme слабший у цьому аспекті, але може бути ефективнішим у зв'язці з потужною відеокартою.

Чи варто вибирати AMD Ryzen Z1 Extreme для роботи з відео?

Так, AMD Ryzen Z1 Extreme демонструє вищу багатопотокову продуктивність (13955 балів у Cinebench R23), що робить його кращим вибором для рендерингу відео та 3D-графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі, що може забезпечити кращу автономність у тонких ноутбуках.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для офісних завдань?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності (2905 балів у Geekbench 6) Intel Core Ultra 7 268V чудово справляється з браузером, офісними програмами та текстовими редакторами.

Який процесор вийшов раніше?

AMD Ryzen Z1 Extreme вийшов 25 квітня 2024 року, а Intel Core Ultra 7 268V — 4 вересня 2024 року, тобто Intel є новішою моделлю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.